Antakya Belediyesi Aşevi’nde Günde 2500 Vatandaş Hizmet Görüyor

0
207

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, belediye bünyesinde yer alan aşevinde günde 2500 ihtiyaç sahibi vatandaşa hizmet sunulduğunu söyledi. Meydan Mahallesi’nde bulunan eski İtfaiye Grup Amirliği olarak bilinen ve aşevine dönüştürülen mekânda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her gün sıcak yemek hizmeti verildiğini ifade eden Savaş, aşevinde sabah erken saatlerde günde 2500 vatandaşımıza sıcak çorba verildiğini kaydetti.

Aşevini çok amaçlı olarak kullandıklarını belirten Savaş; “Hijyenik ve sağlıklı ortamda, uzman personellerimiz tarafından hazırlanan her gün birbirinden farklı yemek çeşitlerinin sunulduğu Antakya Belediyesi aşevinde hemşerilerimize tabldot şeklinde yemeklerini servis ederek onlara hizmet sunma imkânını buluyoruz” dedi.

Aşevinden yararlanmak isteyen vatandaşlara, kim olursa olsun hiçbir şart ve koşul sunulmadan hizmet yürütüldüğünü ifade eden Başkan Savaş; “Aşevimiz bütün hemşerilerimize açık olarak hizmet sunmaktadır. İhtiyacı olan herkes buradan yemek yiyebilir. Bizlerde fırsat buldukça ve yoğun iş temposundan arda kalan zamanlarımızda aşevine giderek vatandaşlarımızla beraber yemek yiyoruz ve burada hemşerilerimizle sohbet ediyor, dertlerini ve isteklerini dinliyoruz. Yıl boyunca açık olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tesisimize davet ediyoruz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here