“AKP’li Yöneticiler, İskenderun Belediyesi’ni Kazanma Hayallerinden Kurtulsunlar”

1
55

chp toplantı1CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar’dan İddialı Sözler!

CHP İskenderun İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz hafta sonu İskenderun Belediyesi’nin 3 nolu sosyal tesisinde basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, yerel seçim, gezi parkı ve Suriye olaylarını değerlendirdi. Başkan Uyar, AKP’li yöneticilerin İskenderun Belediyesi’ni kazanma hayallerinden bir an önce kurtulmalarını tavsiye etti.

Sohbet ortamında gerçekleştirilen toplantıda ülke gündemine ve yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan CHP İlçe Başkanı Uyar, Suriye’de yaşanan iç savaşın Hatay için ekonomik ve sosyal anlamda bir yıkım olduğunun altını çizerek; “1980’li yıllarda İran ve Irak arasında yaşanan körfez krizi, Hatay’a olan faturası çok ağır oldu. Körfez krizinin sonuçlarını aşamayan İskenderun ve Hatay, şimdi de Suriye kriziyle birlikte ekonomik bakımdan çöküntüye uğramıştır. Cilvegözü ve Reyhanlı katliamları, AKP Hükümetince beslenen ve desteklenen El Nursa, El Kaide gibi insanlık dışı terör örgütlerinin yarattığı huzursuzluklar, yaşadığımız coğrafyada toplumsal huzurun ayaklar altına alındığının somut göstergeleri olarak karşımızdadır. Bütün bunlara rağmen Hataylıların binlerce yıllık hoşgörü kültürü ve sağduyu anlayışı hepimizin güvencesi olmuştur, olmaya da devam edecektir” diye konuştu.

chp toplantı2

Gezi Parkı eylemlerinin, AKP iktidarının yönetim şekline ve Başbakan Erdoğan’ın tutumlarına karşı bir tepki olduğuna değinen Uyar; “11 yıldır ülkemizi yöneten AKP iktidarı ve Erdoğan’ın baskıcı ve totaliter tutumu, vatandaşları hiçe sayan anlayışı, her fırsattan rant çıkaran ve yandaşlarına peşkeş çeken talancılığı, Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm ülkemize yayılan protestolarla toplum tarafından ret edilmiştir. Polis devleti anlayışı ile acımasızca hareket eden hükümet, bu olaylar sırasında dört vatandaşımızın ölümüne, on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına neden olmuştur” dedi.

Yaklaşan yerel seçimlere de değinen Başkan Uyar, 4 yıllık yönettikleri İskenderun Belediyesinin örnek çalışmalarını da tek tek sıraladı. Uyar; “Geçen 4 yıl içerisinde İskenderun’un su sorunu çözülmüştür. Kansere dönüşen imar sorunu ortadan kalkmıştır. Yeni hal ve itfaiye binaları, itfaiye teşkilatı gerek araç gerekse teknoloji olarak yenilenerek halkımızın hizmetine sunulmuştur. Eski Bitpazarının yerine yapılan sosyal tesis ortadadır. Sahil düzenlemesi ve iskele şehrimizin görüntüsünü değiştirmiştir. Yollarımızın, yapılan çalışmalar nedeniyle kötü olduğunu da biliyoruz. Belediyemiz bu konuda da gerekeni yapmış ve asfalt ihalesini tamamlamıştır. Şu anda asfalt ekipleri hızla yollarımızı asfaltlamaktadır.

Yerel seçimlerde halkımızın 11 yıllık baskıcı AKP iktidarına dur diyeceğine eminim. Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz ve İskenderun Belediyelerini de CHP’nin kazanacağından da hiç kuşkum yok” derken, AKP’li yöneticilerin İskenderun Belediyesi’ni kazanma hayallerinden bir an önce kurtulmalarını tavsiye etti.

1 YORUM

  1. Bu tür haberlerde bir şey dikkatimi çekti. Sadece konuşan kişinin ismini yayınlıyorsunuz. Halbuki insan merak ediyor, bu resimdeki diğer kişiler kim? Onların görevi ne? Bence bu konuya dikkat ederseniz iyi olur. Saygılar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here