Ak Partili Tosun; “Zaferin 92. Yıldönümünü Gurur ve Coşkuyla Kutluyoruz”

0
78

kutlama-tosunAk Parti İskenderun İlçe Başkanı Vedat Tosun 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Tosun mesajında; “Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferinin 92. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir. Hiç şüphe yok ki, milletimizin bugünkü varlığı ve cumhuriyetimiz, o destansı zaferin bir tezahürüdür. Bizler bu şuurla, ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa etmek üzere canla başla çalışıyor, hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerliyoruz” dedi.

Ülkemizin dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olması için çaba sarf edildiğine de işaret eden Tosun; “İnşallah, 2023 yılında, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını günümüzden çok daha iyi şartlarda kutlayacağız. Hedefimiz, ülkemizin 2023’te dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olması; refah, barış ve kardeşliğimizin giderek daha da perçinlenmesidir. Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm İskenderunlu hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu zaferin mimarı olan istiklal şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” şeklinde görüşlerini ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here