Ak Parti Adayı Seyfi Dingil, Atalar Koleji’ni Ziyaret Etti

0
164

seyfi dingil32Ak Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Seyfi Dingil beraberindeki partililerle birlikte Özel Atalar Koleji’ni ziyaret etti, projelerini anlattı, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretler yapan Seyfi Dingil, Atalar Koleji girişinde kendisini karşılayan okul idareci, öğretmen ve öğrencilerle teker teker tokalaşarak bir süre sohbet etti.

Seyfi Dingil daha sonra okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek yaklaşık bir saat görüştü. Özellikle, öğrencilerin sorularını çok beğendiğini belirten ve teşekkür eden Seyfi Dingil, İskenderun’u gençlerin cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.

Seyfi Dingil öğrencilerin sorduğu; kentte sosyal yaşam, kirlilik, ulaşım, yeşil alan ve gençlere yönelik hizmetler konusundaki soruları kesin ve iddialı bir şekilde uzun uzun yanıtladı.

seyfi dingil33

Atalar Koleji ziyaretinde projelerinden de söz eden Seyfi Dingil; “İskenderun’un çok büyük problemleri var. İskenderun 250 bin nüfuslu büyük kasaba görüntüsünden bir türlü kurtulamadı. Gençlerin gidebileceği yerler yok, saat 6’da ortalık zifiri karanlık oluyor. İskenderun rant için iki cadde arasına sıkışıp kalmış, yıllardır gerektiği kadar hizmet almıyor. Bizim İskenderun için hazırladığımız çok önemli projelerimiz var. Bu kenti iyi yaşam alanına çevireceğiz, önce istihdam yaratacak projeleri hayata geçireceğiz. Kendimize ait bir Bilgi ve Teknoloji Üniversitesini yani, İskenderun Üniversitesini kuracağız. Ardından da vakıf üniversitesi için kolları sıvayarak ne gerekirse yapacağız. Yat Limanı, Kruvaziyer Limanı, Su sporları, Teleferik, Dev akvaryum, Spor Kompleksi, Yeni Otogar, Feyezan Kanalı Islah Çalışmaları, Küçük Sanayi gibi projelerimiz var. Büyük İskender ve Makedonya Müzesi kurmak istiyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here