ADD İskenderun Şubesinden ‘Peket’ Değerlendirmesi

0
70

add açıklama1Başkan Ali Akyol; “Demokratik Tepkimizle Harekete Geçelim”

Atatürk Düşünce Derneği (ADD) İskenderun Şube Başkanı Ali Akyol, dernek binasında dün düzenlediği basın toplantısında demokratikleşme paketi adı altında çıkarılan kararlara tepki gösterdi. Türklük sorunu olan insanlarla sorunlarının olduğunu belirten Şube Başkanı Akyol, tüm yurttaşları demokratik tepkileriyle harekete geçmeye davet etti.

Siyasi iktidarın ‘demokratikleşme paketi’ adı altında uzun süredir ülkenin gündeminde olan terör örgütünün taleplerini de içeren ve büyük bir kısmı fiilen uygulanan kararları resmen açıkladığını söyleyen Şube Başkanı Akyol; “Bu kararlar arasında, okullarımızda okutulan andımızın kaldırılması da bulunuyor. Siyasi iktidar andımızdan neden bu kadar rahatsız olmaktadır? Soruyu şöyle sormak da olanaklıdır. Türkiye’de kimler andımızdan rahatsız olurlar?

Anımsatıyoruz, BDP ve DTK (Demokratik Toplum Kongresi), geçtiğimiz Eylül ayında, 2013 yılı eğitim öğretim yılı açılışında; ‘Ana dilde eğitim, kültürünü özgürce yaşayabilme ve kendini yönetebilme hakları önündeki engeller kaldırılmalıdır. Varlığımızı Türk varlığına armağan etmeyeceğiz’ açıklaması yapmışlardı. Terör örgütü ile sürdürülen açılım süresinde ulusal değerleri birer birer tasfiye eden siyasi iktidar, andımızı kaldırarak, ‘Türklük’ vurgusunu millet tanımından ‘Etnik köken’ tanımlamasına evirerek, esas ayrışmanın temellerini atmaktadır. Bölücülük ve gericilik cumhuriyet tarihinin en uyumlu birlikteliğini yaşamaktadır.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, Türkiye’nin ulus devlet kimliğiyle çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma amacını taşıyan, akıl ve bilimi rehber edinen öğretmenlerimiz ve öğrenci velileri başta olmak üzere, tüm yurttaşlarımızı demokratik tepkileriyle harekete geçmeye davet ediyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here