İl Milli Eğitim Eski Müdürüne 10 ay Hapis Cezası

0
105

türk eğitim-sen tepki2Akça; “Herkes Yaptığı Yanlışın Bedelini Ödemek Zorundadır”

Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, bir üyelerine hakaret eden Hatay İl Mili Eğitim eski Müdürü şimdi ise Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’e açtıkları davanın sonuçlandığını duyurdu.

Dava sonucunda Şimşek’e 10 ay hapis cezası verildiğini kaydeden Akça; “Üyemize yaptığı hakaretin bedelini hapis cezasıyla ödeyecek olan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek yaptığının yanına kar kalacağını düşünerek haddini aşmış, ağzından çıkanı kulağı duymaz bir vaziyette haddi ve yetkisi olmadığı halde ileri geri konuşmuş, üyemizi rencide etmişti. Ama yüce Türk adaleti 2015/282 esas kararıyla Sayın Osman Şimşek’e gerekli cevabı vermiş ve onu 10 ay hapis cezasına çarptırmıştır.

Yetkiyi elinde tutanlar yetkilerinin sınırlarını bilerek hareket etmelidirler. Şimdi de aynı haksızlıklar yanlışlıklar devam etmektedir. Daha önce de kamuoyuyla paylaşmıştık. Üyelerimiz adına açtığımız davaları kazandığımız halde İl Milli Eğitim Müdürlüğü mahkeme kararlarını yok saymış mahkeme kararlarını uygulamamışlardır. Şimdiki yöneticilerin de bu yanlış uygulamaları üyelerimiz adına savcılılara suç duyurularında bulunduk. Osman Şimşek tayinim çıkınca kurtulurum ne de olsa diyerek yetkisini aşmıştı, hapis cezasını aldı.

Şimdi de Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkisini aşarak mahkeme kararlarını uygulamıyor. Buradan sesleniyorum. Bu işin sonuna kadar takipçisiyiz. Mağdur ettiğiniz üyelerimizi koruyacağız. Kim olursa olsun, yaptığı yanlışın bedelini eninde sonunda ödemek zorunda kalıyor. Kimse yüce adaletten üstün değildir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here