23 Şubat-1 Mart Vergi Haftası!

0
46

vergi haftası2Kaymakam Özyiğit’ten Vergi Haftası Mesajı

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Ülkemizde geleneksel hale gelen, 23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanan “Vergi Haftası” nedeniyle yazlı bir mesaj yayınladı.

Vergi Haftasının, toplumumuzun tüm kesimlerinde gereken vergi bilincinin oluşturulması ve yurttaşlarımızda vergi vermenin alışkanlık haline gelmesi amacıyla önemli bir işlev gördüğünü ifade eden Kaymakam Özyiğit; “Ülke ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi, gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması temel finansman kaynağı olan verginin, etkin ve sağlıklı olarak toplanmasıyla doğru orantılıdır. Kazançlarımızı ne kadar çok vergilendirirsek, bu vergilerin bize hizmet olarak döneceğini bilmeli, Devlet tarafından verilen bütün hizmetlerin en iyi şekilde yerine getirilmesinin verginin daha sağlıklı toplanmasıyla mümkün olacağının bilincinde olmalıyız. Ayrıca; ülke olarak maddi ve manevi büyük kayıplar yaşadığımız, deprem, sel, yangın vb. felaketlerde, Devlet olarak vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gereken maddi kaynak büyük oranda yine vergiler sayesinde karşılanmaktadır.

Vergi Haftası vesilesiyle; Vergisini zamanında ve tam olarak ödeme gayretinde olan tüm mükelleflerimize hayırlı bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyor, Vergi dairesi tüm çalışanlarına da işlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here