Zabıta Müdürlüğü, Ramazanda Fırın Denetimlerini Sıklaştırdı

0
70

Ramazan ayına girilmesiyle ile birlikte İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırın denetimlerini sıklaştırdı. İftar sofralarının vazgeçilmezi olan Ramazan pidesi ve ekmeklerin üretim koşulları ve gramajları kontrol edildi. Gerekli hijyen ve imalat yeterliliğini taşımayan yerler ise uyarıldı.

Ramazan ayı dolayısıyla Zabıta ekiplerince unlu mamul üretimi ve satışı yapan işletmelere yönelik denetimler sıklaştırılarak devam ediyor.

Fırınlar, ruhsat, çalışan personelin kıyafeti,  imalathanelerde kullanılan çöp kovaları ve mutfak malzemeleri, un depolama koşulları hijyen, ağırlık ve sağlığa uygunluk bakımından denetlendi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, işletmelerin hijyene dikkat etmesini isteyerek; “Belediye Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz belli periyotlarda denetim yapıyorlar. Ramazan nedeniyle bu denetimleri sıklaştırıyoruz. Halkımızın sağlıklı gıdalara ulaşabilmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Üretimlerin hijyen kurallarına uygun, kaliteli ve doğru gramajda olmasına önem veriyoruz” dedi.

Vatandaşlar ise, zabıta ekipleri tarafından imalathanelerin belirli aralıklarla denetim yapmasından son derece memnun olduklarını söylediler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here