Yüzlerce Kişi Berkin İçin Yürüdü!

1
40

berkin elvan2Gezi Parkı direnişleri sırasında, evinden bakkala ekmek almak için çıkan ve polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından yaralanan, 269 gün sonra yaşam savaşını kaybeden Berkin Elvan için tüm ülke genelinde olduğu gibi İskenderun’da iki gündür çeşitli protestolar yapılıyor.

Elvan’ın öldüğü gün akşam saatlerde bir araya gelen yüzlerce kişi, ‘Emri veren hesap verecek; Katillerden hesabı emekçiler soracak; Katil var, hırsız var; Faşizme karşı omuz omuza; Berkin Elvan ölümsüzdür; Devrim şehitleri ölümsüzdür’ sloganlarıyla kentin caddelerinde yürüdü ve Atatürk Anıtında buluştu.

Birçok siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve yurttaşların katıldığı grubun çoğunluğunu gençler oluşturdu. Açıklama ve yürüyüşler yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Berkin Elvan’ın toprağa verilmesiyle dün de tüm ülke genelinde protestolar yaşandı. Kentimizde de bazı stk’lar meydanlarda bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

berkin elvan3

1 YORUM

  1. Berkin ruhun $ad olsun. Hak, Hukuk, cagda$ ve insan sevgisiyle dolu olan bu vatanin insanlari seni unutmayacak ve unutturmayacaklardir. Rahat uyu güzel cocuk. Z.K.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here