Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası 13 Haziran’da Başlayacak

0
85

dumlupınar1“2013 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası” 16-18 Haziran 2013 tarihlerinde 4’er takımdan oluşan 10 grup halinde, 40 takımın katılımı ile gerçekleştirilecek. Maçlar tek devreli lig usulünde Afyon, Ankara, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Mersin, Rize, Sivas ve Van’da oynanacak.

2013 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası 10 ilde yapılacak olan maçlarla 16 Haziran’da başlayacak ve 18 Haziran’da son bulacak. 4’er takımın bulunduğu 10 gruptan oluşturulan fikstür gereği maçlar sonunda gruplarını birinci sırada bitiren 10 takım ile en iyi puan ve averaja sahip grup ikincisi 6 takım bir üst tura çıkmaya hak kazanacak. Grup müsabakalarında 2 veya daha fazla takımın aynı puana sahip olması durumunda sıralama Amatör Liglerde uygulanan esaslara göre belirlenecek.

Gruplarında  2. sırayı alan takımlar arasında en iyi puan ve averaja sahip takımlar belirlenirken, birden fazla takımın  6. takım olarak üst tura çıkma şansını yakalaması durumunda, TFF bu takımlar arasında kendi belirleyeceği  usuller çerçevesinde baraj müsabakası oynatacak.

16 takımdan oluşacak bir üst tur ve sonrasında oynanacak maçlar, tarafsız sahalarda tek maç eleme usulünde yapılacak. Kura çekiminde aynı gruptan gelen takımların eşleşmesine müsaade edilmeyecek. Üst turdaki karşılaşmaların programı daha sonra ilan edilecek.

2013 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonasında, Hatay olarak ilimizi Hatay Dumlupınarspor takımı temsil edecek. Temsilcimiz Hatay Dumlupınarspor, 6 Grupta Adana Akdeniz Demirspor, Mersin Camspor ve Tarsus Gençlerbirliği takımları ile mücadele edecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here