Yaya Öncelikli Trafik Projesine Karanfilli Destek!

0
34

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla yürütülmekte olan 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” projesi kapsamında ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi. İskenderun’da da gerçekleştirilen etkinliklerde yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğüne farkındalık kazandırılmaya çalışıldı.

Ülke genelinde 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 12.00-13.30 arasında eş zamanlı olarak icra edilen farkındalık etkinlikleri kapsamında, ilçemizde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilerek yaya geçitlerinde yayalarımızın geçiş üstünlüğüne dikkat çekildi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in koordinasyonu ve katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik esnasında; İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, kurum müdürleri, gençlik merkezi gönüllüleri, yazılı görsel ve işitsel basın mensupları ile vatandaşlarımızın iştirakiyle, yaya geçitlerinden öncelikli olarak geçiş yapıldı.

Yaya geçitlerinden geçişler yapılmasının akabinde, broşür, karton şapka ve karanfil dağıtımı ile sürücü bilgilendirilmesi de yapılarak yaya öncelikli trafik konusunda oluşturulan farkındalığa ciddi bir katkıda bulunuldu.

Etkinlik ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Yönden; “Bizim sevdamız da sevgimiz de halkımızadır. Bu doğrultuda yaya geçitlerinde meydana gelen ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçmek ve vatandaşlarımıza yaya geçitlerinde geçiş üstünlüğü tanımak amacıyla bu farkındalık etkinliğini ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de uyguluyoruz. Hatay genelinde yayalarımıza karşı var olan hassasiyeti daha da güçlendiriyoruz. Bu anlamda bizim özel günümüz de özel ilgimiz de vatandaşımıza hizmet üzerinedir. Halkımızın yaşamına katacağımız kolaylıklar üzerinedir” diye konuştu.

Sürücülere dağıtılan karanfilin her ne kadar Sevgililer Günü için düşünülse de, Kaymakam Yönden’in söz konusu ince davranışı bugün için daha da anlam kazandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here