Vali Doğan; “İskenderun Halkına En İyi Hizmeti Vermenin Gayretindeyiz”

0
13

Vali Doğan ve Başkan Tosyalı, İskenderun’da Proje Çalışmalarını Yerinde İnceledi

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte kent genelinde yapılmakta olan ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde inceledi. Vali Doğan, İskenderun’un doğasıyla deniziyle sosyal ve kültürel yapısı ile gelişmekte olan bir şehir olduğunu belirterek, hizmet noktasında İskenderun halkına en iyi hizmeti vermenin gayretinde olduklarını belirtti.

Başkan Fatih Tosyalı ve başkan yardımcıları, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte ilk olarak İsmet İnönü Mahallesi 749. sokaktan geçen taş ocağı, iş ve yük kamyonları için yapılması planlanan alternatif yol güzergâhında incelemelerde bulundular. Başkan Tosyalı, bu alternatif yol çalışmasının hem trafiği rahatlatacağını, hem de kamyon geçişi nedeniyle oluşan gürültü ve çevre kirliliğinin çözümüne katkı sağlanacağını belirtti.

Daha sonra Vali Doğan ile birlikte Aşkarbeyli otoban köprüsünün bulunduğu bölgede ve feyezan kanalı çevresinde incelemelerde bulunan Başkan Tosyalı, burada yaptığı açıklamada; “Sayın Valimize alternatif yol güzergâhları ve feyezan kanalında yapılmakta olan genel çalışmalar hakkında bilgiler aktardık” dedi.

Hatay Valisi Doğan ile birlikte Yıldırımtepe Muhtarı Veli Demircan’ı da ziyaret eden Başkan Tosyalı, bölgede yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde de bulundu.

Pac Meydanında Minibüsler İçin Yapılan Cep Çalışması da İncelendi

Başkan Tosyalı ve Vali Doğan, beraberindeki heyetle birlikte daha sonra Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Pac Meydanına Minibüsler için yapılan cep çalışmasını da yerinde inceledi. Yapılan düzenlemeler hakkında Vali Doğan’a bilgiler aktaran Başkan Tosyalı, halka en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirtti.

Son olarak Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte Çankaya bölgesinde yapılması planlanan seyir terası yerinde incelemelerde bulunan Başkan Fatih Tosyalı, yapılması planlanan seyir teraslarının vatandaşlarımızın yeni sosyal yaşam alanlarından olacağını ifade etti.

Hatay Valisi Rahmi Doğan da İskenderun’un, doğasıyla, deniziyle, sosyal ve kültürel yapısı ile gelişmekte olan bir şehir olduğunu belirterek halka hizmet noktasında İskenderun halkına en iyi hizmeti vermenin gayretinde olduklarını belirterek çalışmalarında Başkan Fatih Tosyalı’ya başarılar diledi.

İncelemelerin adından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Tosyalı; “Sayın valimize çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. İskenderun’u hep birlikte hak ettiği noktaya getireceğiz. Sayın Valimiz projelerimizi çok beğendi. Projeler için gerekli çalışmalara destek verileceğini söyledi. El birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İskenderun’a değer!” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here