Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin Temmuz Ayağı Tamamlandı

0
65

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde, Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin Temmuz ayı eğitimi tamamlandı. 4 gün süren eğitimlere 30 girişimci adayı katıldı.

Samandağ Belediyesi tarafından 6 yıllık süre içerisinde her yıl yaklaşık 200-250 vatandaşa Girişimcilik Belgesi verildiğini ve bu belgeler ile Samandağ’a onlarca işletme kazandırıldığı belirtildi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız; “Ekonominin her gün daha da kötüye gittiği bu zamanda hem vatandaşlarımıza destek olmak hem de Samandağ’a açılacak yeni işletmeler ile istihdama katkı sunmak adına eğitimlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

KOBİ Danışmanı ve Girişimcilik Eğitmeni Tansel Öter tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde, girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgi verildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here