TMO’da ‘Yağ’ Kuyruğu

0
68

Yıllardır, bakliyat, kuruyemiş, kuru meyve gibi pek çok ürünün satışını piyasanın altında fiyatlarla satışa sunan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), fındık yağının ardından Ayçiçek yağı satışlarına da başladı.

Son zamanlarda en fazla zam gelen ürünlerin başında olan Ayçiçek yağı, 5 litrelik teneke olarak TMO’da 99 TL’den satışa sunulunca, satış ofisi önünde kuyruklar oluştu.

Herkesin en fazla 2 adet teneke yağ alabildiği satış ofisine İskenderunlular akın etti. Marketlerde 110 TL’den başlayıp 160 TL’ye kadar varan Ayçiçek yağı fiyatları vatandaşlara isyan ettirirken, 5 litrelik Ayçiçek yağı tenekesinin TMO’da 99 TL’den satışa sunulması vatandaşlardan takdir topladı.

Yağın yanı sıra pirinç, nohut ve fındık gibi ürünlerde alan vatandaşlar; “2022 yılında hala kuyruğa girip ürün alıyoruz ama en azından uygun fiyatlı alabildik. Piyasanın altın fiyatlar. O yüzden gelip buradan alışveriş yapıyoruz” şeklinde görüşlerini dile getirirken kimi vatandaşlar da piyasadaki fahiş fiyatların nedeninin stokçular olduğunu iddia etti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here