Tesis 31 Aralık’a Kadar Tamamen Tamamlanacak

0
52

katı atık birliği1İskenderun Körfez Katı Atık Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

İskenderun Körfez Katı Atık Birliği Meclis toplantısı Belediye ve Birlik Başkanı Dr. Yusuf Civelek başkanlığında yapıldı.

Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen İskenderun Körfez Katı Atık Birliği meclis toplantısında konuşan İskenderun Belediye ve Birlik Başkanı Dr. Yusuf Civelek, ayrıştırma ve geri dönüşüm sistemiyle Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisinin 31 Aralık 2013 tarihine kadar tamamen tamamlanacağını belirtti. Belediye Başkanı Civelek; “İskenderun’un, çevre beldelerinin ve köylerimizi kapsayan büyük bir bölgenin bu en önemli hayati ihtiyacı giderilmiş oldu. Tesis hayata geçti. 31 Aralık tarihine kadar tam olarak faaliyete girmiş olacak. Bu çok önemli yatırımdır. Çok önemli bir sorunu hep birlikte çözmüş olacağız. Size tüm bu bölge halkı adına tekrar çok teşekkür ederim” dedi.

Tesisin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Envitec Şirket yetkilisi, Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nin, yıl sonu itibariyle düzenli depolama sahası da dahil olmak üzere projenin tamamlanmış olacağını söyledi.

Körfez Katı Atık Birliği Sekreteri Fatih Açıkalın ve Envitec yetkililerinin de hazır bulunduğu İskenderun Körfez Katı Atık Birliği Meclis toplantısında, gündem maddeleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem maddeleri olan 2013 yılı Birlik Ek Bütçesi, 2014 yılı Tahmini Birlik Bütçesi görüşülerek oybirliğiyle kabul edilirken, Elmas Deniz Gıda Ürünleri Ltd.Şti.’nin 10.09.2013 tarihli dilekçesi görüşülerek, encümene sevk edilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here