Şerif Tosyalı Güvenoyu Alarak Yeniden Başkan Seçildi

0
372

osmaniye osb1Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde 3.Olağan Genel Kurul Yapıldı

Osmaniye OSB’de 3.Olağan Genel Kurul heyecanı yaşanırken, Şerif Tosyalı’nın liste başı olduğu ekip ikinci dönem için de güvenoyu almayı başardı. OSB Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen Genel Kurula Osmaniye Valisi Kerem Al da katıldı.

Sanayicilerin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurulda Şerif Tosyalı, Mustafa Baştuğ, Abdullah İlbeyli, Nami Çetingök, Erhan Ektiren, Nejan Hatko, Tamer Bilici ve Hacı Höbek’in aday olduğu liste toplam 85 oy alırken, diğer liste 31 oyda kaldı.

Erdem Ünlüçetinkaya’nın divan başkanlığını yaptığı 3. Olağan Genel Kurulda 116 oy kullanılırken, sanayiciler oy çokluğuyla Şerif Tosyalı’nın listesine ikinci dönem için vize verdi. Osmaniye Valisi’nin başkanlık ettiği müteşebbis heyetin devamının da oylanarak oy birliğiyle kabul edildiği genel kurul, büyük bir olgunluk içerisinde gerçekleşti.

osmaniye osb-kongre (1)

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Osmaniye OSB Başkan Vekili Şerif Tosyalı, iki yıl boyunca yaptıklarını ve gelecek iki yıllık dönemde yapacaklarını anlattı. Osmaniye OSB’nin Türkiye’nin gözde OSB’lerinden birisi olması ve yatırımcıların önünü açmak için çalıştıklarını belirten Tosyalı, Osmaniye OSB’deki üretimin büyüklüğünü ortaya koyan önemli bir veri olan elektrik tüketiminin yüksekliğine dikkat çekti.

Osmaniye OSB’deki sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarına cevap verecek tüm teknik altyapı hizmetinin verilmesi için çalıştıklarını da belirten Şerif Tosyalı, fidan dikim sayısıyla da Türkiye’nin en çok yeşil alanı olan OSB unvanını almak istediklerini söyledi.

Tosyalı konuşmasında, Osmaniye OSB’yi limana bağlayacak duble yolun ihalesinin önümüzdeki Haziran ayı sonunda yapılacağını müjdeleyerek, demir yolu hattı çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Osmaniye OSB’yi teknoloji üs merkezi olarak ilan ettiklerini belirten Şerif Tosyalı, teknokent kurulması için de çalışmaların sürdüğüne dikkat çekti.

osmaniye osb-kongre (5)

Osmaniye Valisi Kerem Al’da yaptığı konuşmada, OSB Başkan Vekili Şerif Tosyalı’nın konuşmasında anlattığı yatırımları teyit ederek, Osmaniye’nin gelişmesine katkı verecek her türlü çalışmanın içinde olacaklarını söyledi. Osmaniye OSB’nin sınırlarının genişletilmesi için çalışmaların sürdüğünü de belirten Vali Al, Osmaniye OSB’de teknolojik değeri daha yüksek ürünlerin üretilmesine önem vereceklerini anlattı.

Konuşmaların ardından kapalı oy açık tasnif şeklinde oylamaya geçildi. Sandıktan çıkan oylar sanayicilerin huzurunda zarflardan çıkarılarak sayıldı. İkinci dönem için üyelerden vize alan Şerif Tosyalı da yönetim kurulu adına yaptığı teşekkür konuşmasında, yeni dönemin OSB’de faaliyet gösteren sanayicilere ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here