Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

0
237

Şırnak’taki helikopter kazasında şehit olan İskenderun’da görevli Yüzbaşımız İlker Acar ve tüm şehitlerimiz için Şehit Teğmen Ahmet Tor kışlası içerisindeki camide Mevlid-i Şerif okutuldu.

Mevlid-i Şerife Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Hakan Kılınçkaya, Garnizon Komutanı ve 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Aykar Tekin, İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan ve askeri personel katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mevlit programında dualar edildi.

Mevlid-i Şerif sonrasında bir açıklama yapan İskenderun Kaymakam Vekili Hakan Kılınçkaya; “Geçtiğimiz günlerde Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığı’ndan kalkış yapan ve içinde 13 askeri personelin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopterin, kalkışından kısa bir süre sonra, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda kaza kırıma uğradığını ve helikopterde bulunan kahraman askerlerimizin şehit olduğunu derin bir üzüntü içerisinde haber almıştık. Hepimizi derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit düşen 13 askerimizin ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif programı tertip edilerek, kahraman askerlerimiz bir kez daha dualar ile anıldı. Ruhları şad olsun” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek; “Vatanımız için verdikleri mücadelede şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimiz milletimizin kalbinde yaşamaya devam edecektir. Ülkemizin huzur ve güvenliği, milletimizin birlik ve beraberliği için her türlü şer odaklarına karşı gece gündüz demeden mücadele eden kahraman askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun” dedi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here