MKÜ Rektörü Kaya; “Asılsız İftiraları Kabul Etmiyorum”

0
94

MKÜ Rektörü Kaya, Hakkında Ortaya Atılan İddialara Yanıt Verdi

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi. İddiaların tamamen asılsız olduğunu kaydeden Kaya, asılsız iftiraları asla kabul etmediğini vurguladı. Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Rektör Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Son bir ay içerisinde iftira düzeyinde Şahsım ve Üniversitemizi hedef alan sosyal medya ve basında yanlış ifadelere yer verilmiş olup karalama kampanyası başlatılmıştır.

Yazının içeriğindeki iddialar asılsızdır. Yapılan kara propagandada Şahsım, hain darbecilerle beraber anılarak aleyhimde yanlış bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra üniversitemizde oluşturulan soruşturma komisyonları eliyle yürütülen titiz çalışmalar neticesinde, FETÖ ile herhangi bir bağlantısı ve/veya iltisaklı tespit edilen 115 akademik ve idari personel farklı zamanlarda yayımlanan KHK’lar ile ihraç edilmiştir. Süreç halen devam etmektedir.

Üniversite yönetimi olarak FETÖ ile mücadelede yaptıklarımız ortada iken,  böylesine asılsız iftiraları kabul etmiyorum. Ben hem 2010 hem de 2014 yılında bu örgüte karşı rektör adayı olmuş bir kişiyim. 17/25 Aralık öncesi birilerinin işbirliği yaptığı dönemde dahi tüm baskılara rağmen duruşumdan ödün vermedim. Bundan sonrada vermeyeceğim. Ne bugün ne de yarın gelecek için Vatanıma ve Milletime hizmetten başka hesabım olmamıştır.

Suç duyurusunda bulunduğum karalama kampanyaları ve yapılan haberler içerik bakımdan farklılık göstermemektedir. Bu oyunu görmek, doğruları araştırmak ve kamuoyunu aydınlatmada en büyük sorumluluk vatansever basın mensuplarına düşmektedir.

Herhangi bir somut bilgiye ve belgeye dayanmaksızın, kamuoyunu yanlış bilgilendirmek suretiyle, temsil ettiğim Mustafa Kemal Üniversitesini ve beni karalama amaçlı yürütülen bu algı operasyonu karşısında kurumumun ve şahsımın hukukunu korumak amacıyla her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here