“MİT’in Silah Kaçakçılığı Yapmak Gibi Bir Görevi Yoktur!”

0
35

tır açıklama1İlimiz Hatay’da mühimmat yüklü olduğu iddiasıyla durdurulan ancak aranmasına izin verilmeyen TIR ülke gündeminden düşmüyor. TIR hakkında bazı değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT üzerinden açıklama yaparak, MİT’in görevlerinin Anayasa’da açıkça yazıldığını kaydetti. Kılıçdaroğlu; “MİT’in operasyon yapma görevi yoktur. MİT’in silah kaçakçılığı yapmak gibi bir görevi de yoktur” diyerek ağır eleştirilerde bulundu.

Hafta sonu CHP genel merkezinde il başkanları ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada Hatay’da durdurulan ve arama yaptırılmayan TIR hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu konuya ilişkin açıklamalarında; “Türkiye radikal unsurlara silah gönderiyor. Bir TIR yakalandı. İhbar geliyor savcıya. ‘Bu TIR’da silah var’ diye. Silah var, yasa dışı. MİT görevlileri aranamayacağını söylüyor. Vali yazı yazıyor. ‘Bu TIR Başbakanlık’a aittir’ Emniyet jandarma geri çekiliyor, tek başına savcı kalıyor. ‘Canımı zor kurtardım’ diyor ve gidiyor. MİT yasası var. MİT’in görevlileri tek-tek yazılmış.

MİT’in operasyon yapma görevi yoktur. MİT’in silah kaçakçılığı yapmak gibi bir görevi de yoktur. Bakan insani yardım malzemeleri olduğunu söylüyor. Insani yardım varsa açarsınız içinden ilaç çıkar ekmek çıkar. Devleti bir çete yönetiyor. Halka bunları çok iyi anlatmanız lazım” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here