MHP’li Bozkurt; “Kirli Emeller Nafiledir!”

0
27

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Suriye Parlamentosunun geçtiğimiz günlerde Hatay üzerinden yaptığı açıklamaya büyük tepki gösterdi. Bozkurt açıklamalarında; “Sizlere bizim nefesimiz yeter. Türk’ün ayranını kabartmayın, pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın!” dedi.

Suriye Parlamentosunun ‘Hatay Bizimdir’ açıklamasına tepkiler çığ gibi büyüyor. MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt da bu ifadelere istinaden açıklamalarda bulundu. Kirli emellerin nafile olduğunu kaydeden Bozkurt; “Kendi ülkesini bile savunamayanlar, ülkelerinde yapılan katliamlara seyirci kalanlar, ülkelerinde evlatlarına ve kadınlarına sahip çıkamayanlar, sözde Suriye halk meclisinin Hatay üzerindeki kirli emelleri boşuna ve nafiledir. Sizler önce kendi vatanınıza, toprağınıza sahip olun da ondan sonra konuşun ey gafiller! Önceden bizim olan topraklarımızda oturduğunuzu sizlere hatırlatırız.

Bilmez misiniz ki bizler 7 kıtaya hükmeden Osmanlı torunlarıyız. Sizlere bizim nefesimiz yeter. Türk’ün ayranını kabartmayın, pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın! Ama işimiz sadece sizlerle değil, o sözleri size söyletenlerle de olacak. Bizim 2 anamız vardır. Biri bizi dünyaya getiren, öbürü üzerinde barındığımız toprak anamızdır. Bunun ikisine de göz dikenin gözünü oyarız. Unutulmasın ki bir Türk dünyaya bedeldir. Ne mutlu türküm diyene!” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here