Kosovalı Bakan’dan Başkan Seyfi Dingil’e Ziyaret

0
26

Başkan Dingil; “Kosova İle Tarihi Bağlarımız Var”

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Hatay’a gelen Kosova Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Türk Kızılay’ı İskenderun Şubesi ile Kosova Kızılhaç’ı Prizren Şubesi yetkilileri arasında gerçekleştirilen ‘kardeşlik’ anlaşması bizleri son derece memnun etmiştir. Sizleri İskenderun’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kosova ile tarihi bağlarımız var. Kosova’nın gelişmesi, ekonomik ve siyasi yönden daha güçlü hale gelmesi ve ülkemizle de olan iyi ilişkilerinin daha da artmasını arzu ediyoruz. Düzenlenecek olan sosyal ve kültürel etkinliklere her zaman destek vermeye hazırız” dedi.

Bakan Yağcılar da İskenderun’un çok güzel bir şehir olduğunu belirterek; “Konukseverliğinden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Buraya gelmemizdeki amaç iki ülke arasındaki birlik ve beraberliği, yardımlaşma dayanışmayı pekiştirmektir. Burada bazı ikili görüşmelerimiz olacak. Uzun yıllardır Türk Kızılay’ı ile birlikte çalışmaktayız. Bu güne kadar Kızılay’la sürekli iletişim halinde olduk olmaya devam edeceğiz. Bir takım projelerimiz için görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.

Ziyarete Türk Kızılay’ı İskenderun Şubesi Başkanı Ümit Günay da eşlik etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here