KOM Başarılı Operasyonlara İmza Atmaya Devam Ediyor

0
47

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülüyor.

Bu doğrultuda; Kaçakçılığın önlenmesi, kaçakçılık yapan şahısların yakalanması, kaçak malzemelerin piyasaya sürülmeden ele geçirilmesi amacıyla İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince başarılı çalışmalara imza atıldı.

Muradiye Mahallesi 270 Sokak No:50 adresinde ikamet eden M.T. isimli şahsın tek katlı ikametinin çatı katında nargile imalatı yapıldığının tespit edilmesi üzerine bahse konu adres ve müştemilatında gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan arama kararı doğrultusunda operasyon gerçekleştirildiğini açıklayan ekipler, şüpheli M.T. ile H.A. isimli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Suçu kapsamında yasal işlem yapıldığını kaydettiler.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği tarafından gerçekleştirilen operasyonlar hakkında yapılan açıklamada ayrıca; “31 HZ 039 plaka numaralı araç içerisinde yüklü miktarda gümrük kaçağı nargile tütününün olduğu tespit edilmesi üzerine İskenderun Sulh Ceza Hâkimliği’nin 2018/1882 D.İş nolu arama kararı doğrultusunda bahse konu araç İsmet İnönü Mahallesinde durdurulmak suretiyle operasyon gerçekleştirilmiş olup, araç sürücüsü M.E. hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Suçu kapsamında yasal işlem yapılmıştır.

Ayrıca, söz konusu operasyonlar neticesinde; 1382 kilo 400 gram nargile tütünü, 1 adet nargile tartımında kullanılan tartı makinesi, 1 adet ambalaj paketleme makinesi, 1 adet nargile kıyımında kullanılan kıyma makinesi, 1 adet nargile yapımında kullanılan küçük ocak, 1 adet nargile paketlemesinde kullanılan pres makinesi ele geçirilmiştir.

İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalarımız kararlılık ve ciddiyetle devam edecektir” ifadelerine yer verildi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here