Kentsel Dönüşüm Numune ve Pınarbaşı’ndan Başlayacak

0
97

bld-kentsel dönüşüm1İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin geleceğini yakından ilgilendiren kentsel dönüşüm projesinde önemli aşamaları geride bıraktıklarını belirtti. İskenderun’un yarınları için çok önem verdikleri kentsel dönüşümde sona yaklaştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek konu üzerindeki hassasiyetini sürdürüyor. Başkan Seyfi Dingil; “Hızla gelişen ve büyüyen şehirde sosyoekonomik ve sosyokültürel değişimleri görmemezlikten gelemeyiz” diyerek kentsel dönüşümün aslında İskenderun için bir zorunluluk olduğunu dile getirdi.

kentsel dönüşüm5

Bu tür değişimleri görmeden atılacak her adımın, yeni sorunları da beraberinde getireceğini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil sözlerini şu şekilde tamamladı; “İskenderun için çok önem verdiğimiz kentsel dönüşümü kısa zamanda başlatıyoruz. Numune ve Pınarbaşı mahallelerinde çalışmalar tamamlanmak üzere. Öncelikle buradan başlayacağız. Tapulu hak sahiplerine % 2’lik artırım ile birlikte süreç tamamlanacak. Ve eski sebze hali alanı üzerinde yaklaşık 550 konutluk kentsel dönüşüm inşaatı başlayacak.

Böylelikle İskenderunlu vatandaşlarımızın evleri depreme dayanıklı hale gelecek. Yenilenen evlerinin değeri en az 2,5 kat artacak. Muhtemel bir depremde evlerinde güvenle oturabilecekler. Çocuklarını daha güvenli, daha değerli yaşanabilir bir ev ve çevre bırakacaklar. En önemlisi mülkleri tapulanacak ve ömrü en az 60 yıl daha uzamış olacak. Bütün bunlar değerlendirildiğinde kentsel dönüşüm bir zorunluluk oluyor” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here