Kaymakam Su; “Kadınlarımız Millet ve Devlet Yapımızın Odağında Yer Almıştır”

0
59

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlama mesajında, kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesinin tüm toplumun sorumluluğu olduğunu dile getirdi. Dünya Kadınlar Gününün, 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun aldığı bir kararla kesin tarihinin tespit edildiğini ve o günden itibaren bütün dünyada 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanılmaya başlandığını hatırlatan Kaymakam Su, mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi;

“Toplumsal hayatta nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi, katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi tüm toplumun sorumluluğudur. Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri misyonu yaşatma görevini hiçbir fedakârlıktan çekinmeden yerine getirerek, modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.

Saygıdeğer hanımefendiler; Annelik görevi başta olmak üzere,  toplumu şekillendiren, topluma faydalı bireylerin yetişmesinde önemli bir rol üstlenen ve üretime katkıda bulunarak birçok ulvi görevleri yerine getiren kadınlarımız toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, her şeyimizi borçlu olduğumuz kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, saygılar sunarım.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here