Kaymakam Soytürk’ten İGC’ye Sürprizli Ziyaret

0
97

“İskenderun’daki Samimiyet Beni Çok Mutlu Etti”

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek basın mensuplarının bayramını kutladı. Kaymakam Soytürk, İGC yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çekildiği fotoğrafın bulunduğu bir pasta da getirerek, basın mensuplarına sürpriz yaptı.

İGC Başkanı Veysel Cıncık ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, önce cemiyetin tarihi binasını gezdi. İGC Başkanı Veysel Cıncık, uzun yıllar önce yayınlanan yerel gazeteleri de göstererek binanın tüm özelliklerini, üst katta kurulan mini müzeyi ayrıntılarıyla Kaymakam Soytürk’e anlattı.

Daha sonra salona girildiğinde Kaymakam Soytürk’ün basın mensupları için yaptırdığı pasta getirildi. Üzerinde, bir süre önce Kaymakamla birlikte yönetim kurulunun çektirdiği fotoğrafın işlendiği pasta, alkışlar arasında kesildi.

Kaymakam Soytürk, 25 yıllık idarecilik yaşamı olduğunu, devletin kurallarından asla ödün vermediğini ancak insanlara karşı samimi, sıcak davrandığını belirterek; “1 aylık görevim sırasında caddeyi süpüren temizlik işçisi de, yoldan geçen vatandaş da bana gelerek görevimde başarılar dilediler. Bu samimiyet beni çok mutlu etti” dedi. Kaymakam Soytürk, iadeyi ziyaretlere de başladığını ifade ederek, özellikle esnaf ziyaretlerine büyük önem verdiğini vurguladı.

Eğitim konusunda çok hassas olduğunu kaydeden Kaymakam Soytürk, şeffaf ve adaletli olunduğu sürece, çalışanların takdir edildiği müddetçe, insanların daha yüksek motivasyonla çalışacaklarını söyledi.

Yaptığı görevler sırasında yaşadığı bazı ilginç anıları da sohbet sırasında paylaşan Kaymakam Soytürk, kaymakamlık yeni binası hakkında sorulan soruya karşılık da, yeni Kaymakamlık binası için yeni bir tahsisatın geldiğini, işin yürüdüğünü belirterek; “Mükemmel bir bina olacak” dedi. Geçtiğimiz günlerde Suriyeli kanaat önderleri ile yaptığı toplantı ile ilgili de bilgiler veren Kaymakam Soytürk; “Burada yaşayan Suriyeli misafirlerimizle ilgili bazı şikâyetlerin olmaması için onlarla konuştum. Hatalı davranışlarını düzeltmelerini istedim” dedi.

Güvenliğe çok önem verdiğini de belirten Kaymakam Soytürk, bunun için bizzat alanda incelemeler yaptığını söyledi. Örneğin gübre konusunda çalışmalar yaptırdığını, kimde ne kadar gübre bulunduğunu, nerelere ne zaman ihraç ettiklerini araştırdığını söyledi. Hassas tesislerdeki güvenlik önlemlerini de çok önemsediğini belirten Soytürk, bu konularda zaman zaman tatbikatlar yaptıracağını da ifade etti. Soytürk, güvenlik güçlerinin de herhangi bir terör olayına kaç dakikada müdahale edebildiğini de tatbikatlarla öğrenmek istediğini, varsa eksiklerin giderileceğini vurguladı.

İGC Başkanı Veysel Cıncık da, 24 Temmuz nedeniyle yapılan ziyarete ve getirilen pastaya gazeteciler adına teşekkür etti. Veysel Cıncık, basın mensuplarının her zaman devletin ve milletin yanında olduklarını belirterek; “Bizlerden olumsuz bir davranış, olumsuz bir haber göremezsiniz. Biz her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. Her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Gazetecilerin çok üst seviyede olmasa da İngilizce öğrenebilmesi için kurs açtırmayı planladıklarını belirten İGC Başkanı Cıncık, hayata geçirmeyi planladıkları projeler ve cemiyet çalışmalarıyla ilgili bilgiler de verdi. Ziyaret oldukça samimi bir ortamda devam etti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here