Kaymakam Soytürk’ten CHP’ye İade-i Ziyaret!

0
34

Soytürk; “Sorunların Ortadan Kaldırılması İçin Çaba Göstereceğiz”

Göreve geldiğinden bu yana yoğun bir şekilde hayırlı olsu ziyaretleri kapsamında misafirlerini ağırlayan İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, bir yandan da iadei ziyaretlerini sürdürüyor.

Siyasi partilere iadei ziyaretlerde bulunan Kaymakam Soytürk, dün de Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Örgütünü ziyaret etti.

Ziyarette, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri hazır bulundu.

Ziyarette ilk olarak söz alan CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Kaymakam Soytürk’e nazik ziyaretinden ötürü teşekkürlerini iletirken; “Memlekette siyasi sorun ne olursa olsun bizler ilçemizde huzur ve güven içerisinde yaşamalıyız. Görev yapan tüm Kaymakamlarımızla çok iyi diyaloglar kurduk ve hiçbir çatışma yaşamadık. Bize göre İskenderun’un en büyük sorunu aldığımız göçtür. Özellikle Suriyelilerin gelmesiyle sorun daha da büyüdü. Ekmek derdindeki vatandaşlarımız adaletsiz bir rekabetle karşı karşıya kaldı. Elbette ki insanın en doğal hakkı yaşamaktır. Ama bunu yaparken kendi vatandaşlarımızın da haklarını korumak zorundayız. Görevinizde başarılar diliyorum. Üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” şeklinde konuştu ve kent için her zaman birlikte çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.

Sorunların ancak güç birliği içerisinde çözülebileceğini kaydeden Kaymakam Soytürk ise; “İskenderun farklı bir yer. Güvenlik olmazsa olmaz konularından biridir. Hassas noktaları, binaları ve birimleri tespit edip gerekli önlemlerin alınması noktasında çalışmalar başlattık. Tüm yasadışı örgütlerin sayı ve nicelikleriyle ilgili istihbarat birimlerimizin bilgileri var. Tedbirlerimizi bu yönde geliştiriyoruz. Suriyelilerin durumu konusunda kanaat önderleriyle bir toplantı yaptık. Bu toplantıya belediye yetkilileri, nüfus, vakıf ve jandarma komutanlığımızın yetkilileri katıldı. Uyarılarda bulunduk. Suçlu ve suça meyilli insanları bildirmelerini istedik. Aksi takdirde kendilerinin de zarar göreceğini söyledik. Elimizde sihirli değnek yok. Sorunları teker teker ele alarak adaletli bir yaklaşımla çözeceğiz” şeklinde konuştu.

En önem verdiği konuların başında eğitimin geldiğini vurgulayan Kaymakam Soytürk; “Eğitim en önem verdiğim konulardan biridir. Şu an önümüzde 9 okulun yapımı konusunda istekler var ama problemleri de var. Milli Emlak ile yazışmalar, belediyeden imar planlarının çıkarılması gibi sorunların ortadan kaldırılması için çaba göstereceğiz. Hayırseverleri özendirmemiz sıkıntıları aşmamız lazım. Mahalle mahalle okul toplantıları yapıyoruz. Bu toplantılarda okul müdürleri, aile birliği başkanları, öğretmenler, veliler ve muhtarlarla bir araya geldik. Sorunları tek tek çözeceğiz. Öğretmenlerimizi de motive edeceğiz. Öğretmenlerin öğrencilere sağladığı katkıyı ödüllendireceğiz. Öğrencinin sınavlardaki başarı derecesine göre öğretmenlerimizi başarı ve takdir belgeleriyle ödüllendirerek daha şevkle çalışmalarını sağlayacağız” diye konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here