Kaymakam Özyiğit’ten LYS Moral Mesajı

0
97

kaymakam özyiğit5İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavına girecek öğrenciler için bir moral mesajı yayınladı.

Mesajında öğrenciler, öğretmenler ve velilere seslenen Kaymakam Özyiğit, öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelinin büyük emek sarf ettikleri bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelindiğini kaydetti.

Öğrencilere sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak girmeleri tavsiyesinde bulunan Kaymakam Özyiğit; “Ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamalısınız. Sizler ve ailelerinizle birlikte bu sınavın heyecanını yaşıyoruz. Sınavın geleceğiniz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kaymakamıyla, Müdürüyle, öğretmeni ve tüm çalışanlarıyla hepimiz sizin için Türkiye’nin geleceği için varız. Sizi çok seviyor ve bu önemli sınavda hepinize başarılar diliyoruz. Unutmamak gerekir ki bu sınavda alacağınız sonuç ne olursa olsun hayat devam edecek. Lütfen moralinizi bozmayın ve çalışmaya devam edin” dedi.

Kaymakam Özyiğit, öğretmenlere verdikleri emekten ötürü teşekkür etti. Ailelere de tavsiyelerde bulunan Kaymakam Özyiğit; “Sınavın sonucu ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu hissettirmeli ve moral vermelisiniz. Bu onların stresini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etki gösterecektir. Sınav sonrasında da bugün olduğu gibi çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, gözbebeğiniz, canınızdan bir can. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam eder. Lütfen bunu unutmayınız” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here