Kabotaj Bayramı İskenderun’da Kutlandı

0
391

kabotaj bayramı5Kabotaj hakkının Türk bayrağına ve ulusuna verildiği tarih olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 87. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen törende, Liman Başkanlığı ve Deniz Ticaret Odası’nın çelenkleri sunuldu.

Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak, İskenderun Liman Başkan Vekili Mustafa Yolcu, İskenderun Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Çelik, TEDAŞ İskenderun İlçe İşletme Müdürü Yusuf Coşkun, İskenderun Sefa Atakaş Denizcilik Meslek Lisesi Müdürü Ahmet Kısa ve öğrenciler, denizcilik ve gemi acenteleri temsilcilerinin katıldığı tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesiyle sona erdi.

kabotaj bayramı6

Törenden Sonra İskele Turu…

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve törene katılanlar, tören bitiminde Atatürk Anıtı arkasında yapımı tamamlanan iskeleye geçti. İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak, iskelenin çok güzel olduğunu belirtti. Yapılan iskeleye halkın büyük ilgi gösterdiğini, halkın denizle yakınlaştığını söyleyen Belediye Başkanı Civelek, iskeleye tur gemilerinin yanaşacağını ifade etti. İskelede İskenderun Sefa Atakaş Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileriyle de sohbet eden Belediye Başkanı Civelek, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutladı.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 87. Yıldönümü kutlaması ile Piri Reis Dünya Haritası’nın 500. Yıldönümü münasebetiyle 2013 yılı Piri Reis’i anma yılı olarak çeşitli tören ve etkinlikler de düzenlendi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here