İTSO’da Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

0
74

itso-girişimcilik1İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda girişimcilere yönelik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri yeniden başladı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri Mavi Salonda veriliyor. Hatay ABİGEM İş Geliştirme Uzmanı Siret İdil Teoman tarafından verilen eğitimde girişimciler bilgilendiriliyor.

Girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması ile başarılı işletmelerin kurulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yoğun ilgi görüyor. İTSO’da 70 saatlik eğitimin sonucunda girişimciler sertifika aldıktan sonra işlerini kurup başvuru yapabilecekler.  Girişimcilik Destek Programı kapsamında 30 bin TL hibe desteğinden, 70 bin TL kredi olan sabit yatırım desteğinden yararlanabilecektir.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB arasında yapılan protokol ile yeni iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik kurslar devam ederken iş kurmak isteyenler için bu kursların önemli bir fırsat olduğu belirtildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here