İTSO Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

0
67

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Kasım ayı Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında gündemdeki konular ele alındı.

Gündemdeki maddelere geçilmeden önce bir konuşma yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, geçtiğimiz günlerde geçtikleri akreditasyon denetimden başarıyla çıktıklarını hatırlattı.

C sınıfı akreditasyon sertifikasını B sınıfına yükselterek bir ilke imza attıklarını kaydeden Yılmaz; “Odamızda 5-6 Kasım 2018 tarihleri arasında iki günlük bir Akreditasyon Denetimi geçirdik. Odamızda son üç yıllık yani 2016, 2017 ve 2018 yıllarındaki faaliyetlerimiz kapsamında, Bağımsız Denetleme Kuruluşu olan Türk Loydu tarafından, Akreditasyon Denetimi yapıldı. Üyelerimize sağlamış olduğumuz hizmet kalitesini ölçen bu denetimde odamız; C sınıfı akreditasyon sertifikasını B sınıfına yükselterek, bir ilke imza atmıştır.

Alınan bu sonuçla, üyelerimize verilen hizmetlerin kalitesinin arttığı, somut verilerle de belgelenmiştir. Denetim esnasında, şahsım, Başkan Yardımcımız Sayın Muhsin Yeter, Muhasip Üyemiz Sayın Gassan Kuran, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Akreditasyon İzleme Kurulu Başkanımız Sayın Sanem Akpınar, denetçiyle bire bir görüşmeler yapmak suretiyle, odamızın yıllar içerisinde kat ettiği ilerlemeyi denetçiye anlatma imkânı bulduk. Son 3 yıldır yapmış olduğumuz çalışmaları denetçiye anlattık ve kendisiyle istişarelerimiz sonucunda, doğru yolda olduğumuzu da teyit etmiş olduk. Denetim öncesinde, oda personellerimiz denetime hazırlanmak maksadıyla, uzun çalışma saatleri geçirmiş, odamızı denetim esnasında en iyi şekilde temsil etmek için, özverili çalışmalar yapmışlardır.

Bu süreçte, Genel Sekreterimiz liderliğinde, personelimizin birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek ekip ruhuyla hareket etmesi akreditasyon sürecinin ötesinde, bizim için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur” şeklinde konuştu.

İTSO Kasım ayı meclis toplantısında ayrıca Danimarka Mülteci Konseyi Geçim Kaynakları Proje yöneticisi Gökhan Gülbandılar tarafından Hatay’da Mülteci ve girişimcilere yönelik sağlanan destekler ile ilgili sine vizyon destekli olarak bilgiler verilirken, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu da meclis üyelerini bilgilendirdi.

Meclis toplantısında ayrıca İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı yönetim kurulu üyeliğine oy birliğiyle Yüksel Cirdi seçildi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here