İTSO Heyeti, Kırgızistan Yatırım Bakanı Almambet Şıkmamatov ile Görüştü

0
3

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Heyeti, Kırgızistan Yatırım Bakanı Almambet Şıkmamatov ve ekibi ile görüştü.

İki ülke arasında dostluk köprüsünün kurulduğu ziyaretler ve toplantılarda Kırgızistan’daki yatırım olanakları Kırgız Belediyelerinin EXPO 2021 de Hatay’a katılabilmesi için devlet bazında destek vermeleri rica edilirken toplantıda ayrıca Türk firmaların yatırımları ile ilgili destek verilmesi ve kolaylık sağlanması talebi iletildi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’da toplantıda Kırgızistan Yatırım Bakanı Almambet Şıkmamatov’a bölgemize yapılacak yatırımlar konusunda gerekli girişimler yapacaklarını ve bölgemizin sanayi potansiyeli hakkında bilgiler verdi.

Kırgızistan Yatırım Bakanı Almambet Şıkmamatov’un ziyaretine,  HBB Başkanı Lütfü Savaş,   İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) ve Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

Hataylı ve Kırgız İş İnsanlarıyla B2B Toplantısına Katılım

Öte yandan, Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Hataylı ve Kırgız iş insanları B2B toplantısı gerçekleştirdi.

Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği toplantıda ikili görüşmeler yapıldı ve çeşitli iş bağlantıları gerçekleştirildi. İTSO Heyeti, Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile görüşerek iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerde bulundular.

Hatay’ın ulusal ve uluslar arası ticaret hacmi ile ilgili HBB Başkanı Lütfü Başkan ve İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Hatay’ın tarihi, ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı ile ilgili bilgiler verirken, Hataylı ve Kırgız İş İnsanları arasında birebir gerçekleşen B2B görüşmelerde çeşitli konularda ticaret ve iş bağlantıları da yapıldı.

Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Marat Şarşekeev ve Kırgızistan ile Türkiye Ticaret ve Sanayi Odalarının Forumu Eş başkanı Nurlan Azıgaliev İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a plaket takdiminde bulundu.

Kırgızistan’daki y ticaret hacminin arttırılması için gerçekleşen B2B toplantısına İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) ve Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here