İtfaiyeye, Özellikli İtfaiye Aracı Alınacak

0
64

İskenderun Belediyesi araç alımıyla araç parkını güçlendirmeyi sürdürürken, İtfaiye Müdürlüğüne özellikli itfaiye aracı alınacağı öğrenildi.

İskenderun ilçe sınırları içerisinde ve çevre alanlar üzerinde meydana gelebilecek olası yangınlara ve acil durumlara müdahale edebilmek amacıyla 45 metre yüksekliğe sahip, araç üstü teleskobik eklem bomlu, merdivenli, hidrolik platformlu itfaiye aracı alımı amacıyla ihale yapıldı.

Alınacak olan itfaiye aracında, yüksek binalardan can ve mal kurtarmak için araç üzerine monte edilen merdiven 360 derece kendi ekseninde dönme özelliği, emniyeti sağlamak için 4 adet pistonlu istinat ayakları,  üzerinde bir ton su kapasiteli su deposu ve köpük tankı, her yere yönelebilen ve 500 kilo ağırlığında yük kaldırabilecek kapasiteli kurtarma sepeti, yer ve deredeki insanları alma özellikte merdiven bomu olacak. Üzerinde 60 metre uzunluğa hitap edebilecek çıtrık, üzerinde uzak yerlere suyu attırabilmek için su monitörü ve çift kabin de bulunacak.

İtfaiye aracı alımı amacıyla, İtfaiye Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ihaleye iki katılımcı teklif verdi.

İhalede yaptığı konuşmasında, tüm ihalelerin şeffaf yapıldığını belirten İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, “Tüm ihalelerimizi halka açık ve şeffaf yapıyoruz. Çünkü harcadığımız para halkımızın parası. Bu yüzden harcamaları çok dikkatli ve yerinde yapıyoruz. Uzun vadeli düşünüyoruz.  Yaptığımız ve aldığımız her şeyin yüksek teknolojik donanıma sahip olması ve ihtiyaçlara cevap vermesi konusunda çok seçici davranıyoruz. Halkımızdan topladığımız paraları halkımıza hizmet için harcıyoruz” dedi.

İhale katılımcısı da, İtfaiye Müdürlüğü hizmet binasının donanım ve modernliğiyle pek çok ilde dahi bulunmadığını ifade etti. Başkan Yardımcılarının da izlediği ihalede, teklif zarfları katılımcılar huzurunda sırayla açıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here