İSTE’nin Dahi Öğrencileri ‘ROBOT EL’ Yaptı!

0
37

İSTE IEEE Öğrenci Topluluğu, dirseğinden uzuv kaybı yaşayan 17 yaşındaki Zehra’nın dünyasını değiştirdi. Çalışmalara iki ay önce, Robotel Türkiye Derneği işbirliği ile başlayan, İSTE IEEE Öğrenci Topluluğu 17 yaşındaki Zehra için yaptıkları Robotel’i teslim etti. Konu ile ilgili olarak, İSTE Öğrenci topluluğu tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Robotel için İskenderun Gençlik Merkezi’nde ekip arkadaşlarımızla birlikte Zehra’nın el ölçülerini alıp, çizimlerini hazırlamaya başladık. 3D yazıcıdan çıkardığımız parçalarının montajını ve bağlantılarını tamamladıktan sonra gecen hafta sonu Zehra’ya el uzatıp Robotelini teslim ettik. Mutlu ve gururluyuz!

Bizleri her zaman destekleyen, yolumuzu aydınlatan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Türkay Dereli başta olmak üzere bizlere güvenen, destek veren hocalarımıza ve büyük özveri ile çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin yardım eli projesini başlatan, birçok şehirde birçok gönüllü arkadaşlarımızla Türkiye’nin her yerine el uzatan ve projemize başlarken bize ışık tutan, zorlandığımız her aşamada bize gönülden destek veren Robotel Türkiye Derneği’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz!”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here