İSTE-TTO Kurumsal Eğitimlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

0
103

İSTE-TTO Koordinatörü Seçkin Dilek; “İhtiyaç Duyulan Her Alandaki Eğitimi Karşılayabilecek Güçteyiz”

İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO) İSTE-TTO, ASAŞ Filtre ve GFT Filtre ile 1 yıllık eğitim programı başlatarak, sanayi kuruluşlarına kurumsal eğitimlerle de destek olmaya devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana bölgede bir Ar-Ge ekosistemi oluşturmaya çalışan ve bölge sanayicilerine Ar-Ge ve İnovasyon odaklı proje danışmanlığı yapan İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO),  ASAŞ Filtre-GFT Filtre çalışanları için; Ar-Ge, inovasyon, üretim, yönetim ve kişisel gelişim odaklı birçok eğitimi içeren kurumsal eğitim programı hazırladı. Program kapsamında ilk olarak analitik ve sistematik olarak problemlerin ele alınmasını, analiz edilmesini ve problemlerin çözüm tekniklerini anlatan ‘Problem Çözme Teknikleri’ eğitimi düzenlendi.

CN Danışmanlık desteği ile yapılan eğitim ihtiyaç analiz sonuçlarına göre ve firmaların ilgili yöneticileriyle istişare edilerek belirlenen eğitim süresi ve eğitim içeriğine göre 2 gün teorik, 2 gün pratik uygulama şeklinde gerçekleştirilen eğitime ASAŞ Filtre ve GFT Filtreden toplamda 23 beyaz yaka çalışanı katıldı.

ASAŞ Filtre ve GFT Filtre ile planlanmış eğitim faaliyetlerinin ilerleyen dönemlerde aylık olarak hız kesmeden devam edeceğini belirten İSTE-TTO Koordinatörü Seçkin Dilek; “Firmaların ihtiyaç analizini yaparak düzenlemiş olduğumuz bu eğitimlerdeki eğitmen havuzumuzu sadece İskenderun Teknik Üniversitesi’nin akademik kadrosu ile sınırlamıyoruz. Türkiye’deki diğer üniversitelerden hocalar ve İSTE-TTO olarak birlikte çalıştığımız birçok kurumsal eğitim danışmanlığı firmaları da bizim eğitmen havuzumuzda yer almaktadır. Bu bağlamda ihtiyaç duyulan her alandaki eğitimi karşılayabilecek güçte olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here