İSTE Öğrenci Toplulukları Atatürk Haftası Etkinlikleri Başladı

0
11

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğrenci Toplulukları Atatürk Haftası Etkinlikleri 16 Mayıs pazartesi günü başladı. 3 gün sürecek Öğrenci Toplulukları Atatürk Haftası Etkinliklerinde müzik dinletileri, konserler, bireysel ve takım sporları müsabakaları, tiyatro gösterileri, uçurtma şenliği ve pek çok diğer kültürel etkinlik İSTE öğrencileriyle buluşacak.

Öğrenci Toplulukları Atatürk Haftası Etkinliklerinin ilk programı Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda Trio Müzik Sunumu ile yapıldı. Dünya Engelliler Federasyonu İskenderun Şube Başkanı Serhat Gökpınar İSTE Merkez Yerleşke Mavi Salonda “Engellerin Farkında Olmak” başlıklı bir konferans verdi. Gün boyu Satranç, Masa Tenisi, Akıl Oyunları branşlarında bireysel ve Futbol, Basketbol, Voleybol branşlarında takım sporlarında sporcular galibiyet için ter dökmeye başladı. Maçta başlama vuruşunu İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci yaptı.

Öğrenci topluluklarının üniversite hayatının en temel öğelerinden biri olduğunu vurgulayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci; “Her birimiz üniversite sıralarından geçerek bugünlere geldik. Bu yıllarda geçirilen vaktin kalitesi ileriki yıllardaki hayatımızı şekillendiriyor. Öğrenci toplulukları gerek akademik gerekse sosyo- kültürel açıdan öğrencilerin gelişimine ciddi katkılar sunmaktadır. Tüm İSTE’li öğrencilerin bu imkanlarda faydalanmasını isteriz. 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini ve sınavlarına motive olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

3 gün boyunca sürecek etkinlik takvimine İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)’nin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından erişebilir ve etkinlikleri takip edebilirsiniz. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here