İskenderunspor Diyetisyen Nezaretinde Çalışıyor

0
55

Diyetisyen Ayben Bıçkı Futbolcuların Beslenmelerini Planlıyor

Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de mücadele eden 5 Temmuz İskenderunspor, yeni sezon öncesi Teknik Direktör Hıdır Özdemir nezaretinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde çift idman yaparak hazırlanan 5 Temmuz İskenderunspor’da tüm futbolcuların hırslı ve azimli olmaları dikkatlerden kaçmıyor.

Diyetisyen Eşliğinde Çalışıyorlar

Turuncu Mavili ekip 5 Temmuz İskenderunspor yeni sezon öncesi Karaağaç Konarlı Mahallesi İkem Koleji karşısında faaliyetini sürdüren Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi sahibi Diyetisyen Ayben Bıçkı nezaretinde çalışıyor.

Spor Diyetisyen uzmanlarının ‘İyi bir beslenme programı olmadan yapılan spor, spor olmadan uygulanan bir beslenme programı sağlıklı sonuçlar vermez. Beslenme bu işin yüzde 70’ini oluşturuyor. Beslenme, dinlenme ve fiziksel aktivenin doğru planlaması gerekiyor. Doğru beslenme, sahaya yansıyacak iyi bir performans için önemlidir’ söylemlerini bu şekilde yerine getiren sporcular, diyetisyen eşliğinde yapılan çalışmaların daha yararlı olacağı kanısında birleşiyorlar. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here