İskenderun Belediyesinden Kamuoyuna Duyuru

0
13

İskenderun Belediyesi tarafından, ‘işe alım vaadiyle dolandırıcılık yapıldığına ilişkin’ kamuoyuna uyarı niteliğinde bir duyuru yapıldı.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; “Son dönemlerde işe alım vaadiyle dolandırıcılık yapıldığına ilişkin bazı duyumlar alınmıştır. Belediyemiz ve bağlı iştirak Şirketinin ismi kullanılarak işe alacaklarını beyan eden kişilerin bazı vatandaşları dolandırmaya teşebbüs ettikleri tarafımıza aktarılmıştır.

Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımlarında herhangi bir aracı olmadığı gibi işçi alımları yasalar çerçevesinde yapılmaktadır. Bu süreçte Belediyemizde herhangi bir alıma ihtiyaç duyulmamakta ve ihtiyaç duyulması halinde ise kanunla belirlenen süreçler işletilecektir.

Değerli vatandaşlarımızın bu konularda resmi ilan ve Yasa ve yönetmeliklerde belirtilen ilgili kurumların dışında bu tür kişilere itibar etmemeleri gerekmektedir.

Bu tür durumlarla karşılaşan vatandaşlarımızın; Güvenlik güçlerine ve/veya Adli Makamlara bilgi vermeleri olası mağduriyetlerin önlenmesi açısından yüksek önem taşımaktadır.

Önemine istinaden, Değerli hemşerilerimizin dikkatine sunarız.” (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here