‘İnce Memed’ Arsuzlularla Buluştu

0
285

Ankara ortaoyuncuları tarafından sahnelenen ‘İnce Memed’ adlı tiyatro oyunu Arsuz Belediyesi’nin organizesinde Gözcüler Plajı’nda açık havada bölge halkıyla buluştu. Arsuzluların büyük ilgi gösterdiği oyun sonunda, izleyenler oyuncuları tebrik ederken, uzun süre ayakta alkışladılar.

Oyuna, Arsuz Belediye Başkanvekili Corc Turan, başkan yardımcıları Ali Yavuz, Sedat Deveci, Özgür Murt, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Oyun öncesi bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Ali Yavuz, belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal, sanatsal ve kültürel etkinliklere büyük önem verdiklerinin altını çizerek;  “Arsuz Belediyesi olarak, ilçemizin sosyal, kültürel ve sanatsal yönden gelişimine katkı sunacak etkinlikleri sizlerle buluşturmak için büyük bir çaba gösteriyoruz. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere çok fazla önem veriyoruz. Her türlü tiyatro gösterilerinin ve sanatsal etkinliklerin düzenleneceği bir kültür merkezi eksikliğinden yola çıkarak ilçemize biri Karaağaç, diğeri Gökmeydan mahallemizde olmak üzere iki adet kültür merkezi projesi hayata geçiriyoruz.

Zaten, bugün sahnelenecek olan tiyatro gösterimiz ve bu gösteriye gösterdiğiniz ilgi bu tür yatırımların ne kadar büyük bir önem taşıdığını da gözler önüne seriyor.  Bugün bizleri bir araya getiren ve Ankara ortaoyuncuları tarafından sahnelenecek olan “İnce Memed” adlı tiyatro gösterisi, Türk Edebiyatı’nın en önde gelen yazarlarından, Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen ilk Türk yazarımız Yaşar Kemal’in dünyaca ünlü ilk romanından sahneye uyarlanmıştır” diyerek herkese iyi seyirler diledi.

Tiyatro gösterisinin ardından, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yavuz, oyunun yönetmeni ve oyundaki ‘Kambur Ahmet’ karakterini canlandıran Ünal Çeken’e çiçek ve plaket takdim etti.

Sanatsal etkinlikleri sürdüreceklerini de sözlerine ekleyen Yavuz, bu kapsamda 27 Haziran 2017 Salı günü saat:20.00’de Karaağaç Plajı’nda Kardeş Türküler Konseri gerçekleştireceklerini duyurdu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here