İçmesuyu Dairesi’nden Arızalara Anında Müdahale

0
97

hatsu-içme suyu1İçmesuyu Dairesi 2. Bölge Müdürlüğü Ekipleri İskenderun’un Kocatepe Mahallesi’nde meydana gelen İçmesuyu Patlağına Acil Müdahale Ederek Sorunu Giderdi…

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay genelinde içmesuyu hatlarında bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

İskenderun’a bağlı Kocatepe Mahallesi’nde meydana gelen içmesuyu patlağına İçmesuyu Dairesi 2. Bölge Müdürlüğü ekiplerin yaptığı acil müdahaleyle sorunun giderildiğini belirten Genel Müdürlük, patlağın meydana geldiği boruların değiştirildiğini ve yerine 200’lük borularla 200 metre yeni hattın döşendiğini belirterek, yapılan çalışma sayesinde kayıp- kaçakların ve su kesintilerinin önüne geçildiğini aktardı.

HATSU İdaresi, 3 iş makinesi ve 9 personel ile yapılan iş sonunda mahalle üzerinde bulunan evlerin su sorununun giderildiğini belirterek, içmesuyu hattı olmayan noktalarda da çalışmaların yapıldığını ve içmesuyu altyapısı eksikliğinin giderildiğini vurguladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve görüşlerini dile getiren Kocatepe Mahalle Muhtarı Doğan Demirci, Mahallede 200 metreye yakın su patlağının olduğunu ve mahallede büyük sıkıntılar oluşturduğunu ifade ederek, sorunun giderilmesi adına HATSU’ya dilekçe verdiklerini ve kısa süre içerisinde sıkıntının giderildiğini belirtti.

hatsu-içme suyu2

Yapılan çalışmalar içerisinde 200 metre yakın çelik boruların döşenmesini 1.5 günde tamamlandığını aktaran Demirci; “Mahallemiz adına sayın Lütfü Savaş’a ve HATSU 2. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunar ve saygılarımızı belirtmek isteriz” dedi.

Karaağaç’a 2 Bin 300 Metre İçmesuyu Hattı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( HATSU), diğer ilçelerde olduğu gibi Arsuz ilçesinde de içmesuyu şebekesi döşeme çalışmalarının yapıldığını duyurdu. İçmesuyu şebekesine ihtiyaç duyulan noktalar için projelerin hayata geçirildiğini belirten İdare, Arsuz ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi’nde 90’lık borularla 2 bin 300 metre içmesuyu hattının döşendiğini ve mahallenin içmesuyu şebekesi ihtiyacının giderildiğini bildirdi. Teknik personel gözetiminde hassas bir şekilde süren şebeke çalışmasıyla vatandaşların hem temiz suya sahip olduğunu hem kayıp-kaçakların önüne geçildiğini vurgulayan Genel Müdürlük, döşenen hattın kanserojen madde içermediğini ve basınca dayanıklı boruların kullanıldığını açıkladı. HATSU, İçmesuyu Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin yaptığı şebeke çalışmasında 2 kepçe, 2 kamyon ve 5 personelin görev yaptığını açıkladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here