Arsuz Bahar Şenlikleri Tertip Komitesi Toplandı

0
130

arsuz-bahar şenlikleri1Başkan Culha; “Şenliklerimizde Öncelikli Hedef Kitlemiz; Halkımızın Tamamıdır”

Arsuz Belediyesi, baharın gelişini simgeleyen 30 Mart Yumurta Bayramı (Ğid Sabatağş) ile 14 Nisan Bahar Bayramı (Evvel Nisan) arasında kalan 14 günlük süreyi renkli bir festivalle kutlamak için hazırlıklara başladı. Başkan Yardımcısı Ali Yavuz, Yazı İşleri Müdürü Rıdvan Devrim, Muhasebe Müdürü Mehmet Turhan, Belediye Meclis Üyeleri Canan Karaciğer, Şevket Köybaşı ve Semir Kirmit’ten oluşan tertip komitesi ilçe geneline yayılması planlanan etkinlikleri belirlemek amacıyla Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

“Hedef Kitle; Halk”

Arsuz’da geleneksel olarak kutlanan iki bahar bayramı arasındaki zaman zarfında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Bahar Şenlikleri’nin zenginleştirilerek kutlanmasını hedeflediğini söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Tertip komitesi olarak, bizlere kültürel miras olarak bırakılan ve her yıl geleneksel olarak kutlanan 30 Mart Yumurta Bayramı ile 14 Nisan Bahar Bayramlarında sanatsal, kültürel ve sportif birçok etkinliğe imza atmak ve bu etkinliklerin yol haritasını belirlemek üzere toplanmış bulunmaktayız.

arsuz-bahar şenlikleri2

Festivale dönüştürdüğümüz ve bu yıl ulusal düzeye taşıyarak ikincisini düzenleyeceğimiz olan şenliklerle gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasının yanı sıra ilçenin tanıtımına da katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Halkla beraber olmak ve halkın bu etkinliklere maksimum düzeyde katılımını sağlamak önceliğimizdir. Bu nedenle; halkın katılımını sağlayacak ve onların dokusuna hitap edecek etkinlikleri tespit etmek gerekiyor. Düzenlenecek olan konserlerde de halkın kabulünü görmüş sanatçılara yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Konser, sağlık söyleşileri, film gösterimi, tiyatro, spor etkinlikleri gibi başlıklar altında düzenlenecek olan şenliklerimizde öncelikli hedef kitlemiz; halkımızın tamamıdır” dedi.

Başkan Nazım Culha’nın konuşmasının ardından komite üyeleri etkinliklerle ilgili fikir alışverişi yaptılar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here