“Hisse Paraları Gerçek Değeriyle Ödenecek”

3
732

isçeid açıklama (14)11.464 İsdemir A.Ş Hisse Hissedarı Aileye Müjde

İsdemir Çalışan ve Emekliler Yardımlaşma Derneği (İSÇEİD) Başkanı Bayram Özarslan, derneklerinin uzun uğraşısı sonucu İsdemir A.Ş Hissedarı 11.464 Ailenin 12 yıl sonra da olsa, hisselerin maddi değerini alabileceğini müjdeledi.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan İSÇEİD Başkanı Bayram Özarslan, hisselerle ilgili tek yetkili kurum olan T.C Başbakanlık Sermaye Piyasa kurulu Finansman Daire Başkanlığının 01.04.2014 tarih ve 2403 Sayılı Kararıyla Hisselerin borsada işlem görmeye başlama veya karşılığının ödenerek İsdemir A.Ş tarafından satın alınması için en son tarihin 19.01.2015 tarihi olduğunu resmen açıkladığını ve bu konuda İsdemir A.Ş’ ye ihtarname gönderdiğini açıkladı. Özarslan İsdemir A.Ş.’ye gönderilen ihtarnamenin özetini de şu şekilde paylaştı;

“İsdemir A.Ş Yönetim Kuruluna;

6362 Sayılı kanunun 16.maddesinin son fıkrası uyarınca payları işlem görmeyen şirketiniz, Halka açık ortaklık statüsünü kazandıktan sonra en geç iki yıl içinde paylarının işlem görmesi için Borsaya başvurmak zorunda olup bu süre şirketiniz açısından 19.01.2015 tarihinde sona erecektir. Bu amaçla Esas sözleşmenizin Sermaye Piyasası Mevzuatına uygun hale getirilmesi amacıyla hazırlanacak tadil tasarlarına kurulumuzca uygun görüş verilmesi ve Şirketiniz paylarının Borsada işlem görecek olması nedeniyle hazırlanacak izahnamenin onaylanması amacıyla kurulumuza başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Aksi durumda, kurulumuzca Şirketiniz paylarının Borsada işlem görmesi veya Şirketinizin halka açık ortaklık statüsünden çıkarılması için Şirketinizin talebi aranmaksızın gerekli kararlar alınacağı hususunun Şirketinize hatırlatılmasında fayda görülmektedir. Bilgi edinilmesini ve işbu yazımız kapsamındaki işlemlerin ivedelikle yerine getirilmesi hususunda gereğini rica ederim.

Ortaklıklar Finans Daire Başkanı”

Yeni Dava Açılacak

Hissedarlara da bazı uyarılarda bulunan Özarslan; “Sayın Hissedarlar, bu SPK kararı sonrası en geç 31.12.2014 tarihine kadar İSDEMİR A.Ş’nin Hissedarlarda olan 142 milyon TL’lik hisseleri SPK’nın belirleyeceği değer üzerinden satın alma kararı alması ve bunu SPK’ya bildirmesi, aksi takdirde 19.01 2015 tarihi itibariyle Hisselerin BORSA’da işleme başlaması için yetki SPK’ya geçecek ve 2-3 Aylık çalışmayla değer tespiti sonrası gerçek değeriyle BORSA’da alınır satılır hale gelecektir.

Sayın Hissedarlar; İSDEMİR A.Ş’nin hissedarlara 12 yıldır ödemediği kar paylarının alımı ve usulsüz yapılmış 3 Ad. Bedelli Sermaye artış iptaliyle hisse değerinin 2 kat artırımı için yeni bir Dava açılacak olup, buna katılma ve 30 TL maddi katkı yapmak isteyen tüm Hissedarların bu ay içerisinde Dernekle irtibata (0505 390 80 10) geçmeleri rica olunur. Hisselerimizle ilgili alınmış Kararın hissedarlara hayırlı olmasını dileriz” şeklinde konuştu.

3 YORUMLAR

  1. YA baskan dikkat ettimde internet sayfalarinizda yada iletisim kurdugunuz her turlu basin yayin organlarinda mutlaka ya 30 lira yada 15 lira aidat istiyorsunuz. BUDA GUVENIRLILIGINIi Zedeliyor bence. Bir gunde para istemeyin. Diger dernek ve vakiflarda senin gibi devamli dilenci gibi avuc acan yok. Lutfen buna dikkat ediniz,

  2. sitelerdeki isdemir ile ilgili bilgi alabilmemiz için böyle para talep edilmesi hiç hoş değil sayın başkan.. Güvenililirliğinizi yitirdiğiniz gibi aleyhinizede gelişen bir önyargı oluşmaya başladı bile. Çalışmış olduğum kurumda isdemirden gelen diğer arkadaşlarla beraber böyle bir karar alan yönetimi kınadığımız gibi; herhangi biryer de para yatırmayacağımızı bilmenizi isteriz.. ”su akar yolunu bulur” hesabı bu iş nasıl olsa sonuçlanacak.. ilk ağızdan olmaında ikinci ağızdan bilgi alalım ama paramızı vermeyelim..

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here