HESOB’dan İGC’ye Ziyaret

0
14

Hatay Esnaf Odaları Birliği (HESOB) Başkan vekili ve İskenderun Şoförler Odası Başkanı Erol Akın ile bazı esnaf oda başkanları İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldiler.

İGC Başkanı Veysel Cıncık ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan oda başkanları sıcak karşılamadan ötürü teşekkürlerini ilettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İGC Başkanı Veysel Cıncık, HESOB Başkan Vekili olan Erol Akın’ın nezdinde tüm oda başkanlarını kutlayarak; “Biz İGC olarak bugüne kadar uğraşılmasına rağmen hayata geçirilemeyen İskenderun Lobisi’ni oluşturmak üzere çalışmalara başladık. Bugüne kadar bunu oluşturmak isteyenlerin karşısına hep engeller çıkarıldı. Ama biz gazeteciler olarak çıkabilecek engelleri de aşarak bu işi başaracağımıza inanıyoruz.

İskenderun Güç birliği Platformu için kentimizde söz sahibi olan herkesle konuşuyor ve davet ediyoruz. Sayın Erol Akın da bizlerle birlikte hareket etme sözü verdi. Sayın Ak Parti Milletvekili Abdulkadir Özel de, CHP Milletvekili Suzan Şahin de girişimimize destek olacaklarını belirttiler. Bu girişim, kişisel çıkarlar için değil tamamen İskenderun’un çıkarları için oluşacak” şeklinde konuştu.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’e de önceki HESOB Başkan Vekili Uğur Fırat’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

HESOB Başkan vekili Erol Akın da İGC Kongresinde seçilen Başkan ve Yönetim Kurulu’nu kutlayarak; “Bizi kutlamanıza teşekkür ediyorum. Bütün oda başkanlarımız HESOB Başkan Vekilliği yapacak nitelikte ama tek kişi olacağı için beni uygun gördüler. Siz bizlerin sesisiniz. Sizler de bizim gibi maddi sıkıntılar içinde fedakarca görev yapıyorsunuz.

Ne zaman bir haber için davet etsek gazeteci arkadaşlar bizi kırmayıp geliyor. Bu destekleriniz bizi mutlu ediyor. Sizler halkımızla bizim aramızda en iyi diyalogu kuran kuruluşlarsınız. Başkası yok. Bizleri de çok iyi anlıyorsunuz. Biz esnaflara verdiğiniz destek için tüm oda başkanları adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Ziyaret samimi bir sohbet ortamında devam etti. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here