“Herkes İçin Yaşanacak Türkiye İstiyoruz”

0
61

riyad kırmızıoğlu35CHP Hatay Milletvekili Adayı Kırmızıoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği’ni Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Adayları Doktor Riyat Kırmızıoğlu ve Ziraat Mühendisi Sonay Aykut, İskenderun Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ali Akyol ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettiler.

Karşılıklı samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan CHP Hatay Milletvekili Adayı Doktor Riyat Kırmızıoğlu, Türkiye’nin ciddi bir rejim tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek; “Bu ülkenin siyasi görüş farklılıkları olsa dahi Gazi Mustafa Kemal’in bize bıraktığı ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesine uyabilmek adına 1923’’te kurulan ve hala da bunu şerefle onurla sürdürmeye çalıştığımız, kuvvetler ayrılığına dayalı bir sistem olan, demokratik laik hukuk devleti devam ettirebilmek adına çok önemli bir seçime gidiyoruz. Rejim değiştirebilmek adına geriye doğru gidişin ayak seslerini bize hissettirdikleri için artık Türkiye’de herhangi birimizin farklı davranmaması gerekiyor.  Daha önce hangi siyasi partiye sempati kurmuş olursak olalım, hatta bunu sandıklara farklı farklı yansıtıp oylarımızı bölmüş olsak da, artık 7 Haziran sabahı, sabah saat 8’de erkenden aynen üniversite sınavına giren çocuğumuzu götürür gibi sandıkların başına gitmeli sıraya girmeliyiz.

Bu ülkenin geleceğini aynı geçmişteki aydınlık günlerde olduğu gibi 10. yıl nutkunun coşkusuyla yaşayacağımız, o günlere geri kavuşturabilmek adına bu sefer sandıklarda Cumhuriyet Halk Partisi’nde birleşmemiz gerektiğini düşünüyorum. Burada artık herhangi bir ideolojik ayrım, herhangi bir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, Cumhuriyet Halk Partisinin ekonomik programıyla öne çıkan, insana olan yatırımı göz önünde bulundurmamız gerektiğini düşünüyorum. Artık insanımıza yatırım yapmamız gerekiyor. Derdimiz, A’dan Z’ye herkese yaşanacak bir Türkiye sağlamaktır” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here