HATSU Güvenlik Personeline “Terörle Mücadele” Semineri

0
64

hatsu-terör semineriHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), son dönemde artan terör olaylarına karşın kurum için eğitimler kapsamında Özel Güvenlik personeline “Terör ve Teröre Karşı Mücadele” konulu seminer verdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim seminerine HATSU İnsan Kaynakları Şube Müdürü Metin Savaş, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden ilgili personeli, HATSU Özel Güvenlik amirleri ile idarede görevli olan özel güvenlik personelleri katılım gösterdi.

Hatay’ın 15 ilçesindeki hizmet binalarında görev yapan 230 özel güvenlik görevlisine eğitim veren emniyet yetkilileri, olası bir terör saldırısı karşısında nelerin yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Dağlık ve yüksek kesimlerde bulunan su kuyuları ile depolarında görev yapan güvenlik görevlilerinin daha dikkatli olunması hususunda bilgiler veren yetkililer, çevrede görülen şüpheli şahısların hemen güvenlik birimlerine bildirilmesi gerektiğini aktardı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here