Hatay Saadet’ten Zamlara Tepki

0
35

“İktidar Sebep Yüksek Enflasyon Sonuçtur”

İktidar cephesinin suskunluğunu koruduğu zamlara tepkiler sürüyor. Partisinin İl başkanlığı binasında konuşan Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, yaşanan enflasyonla ilgili olarak; “İktidar Sebep, yüksek enflasyon sonuçtur” dedi.

İl Başkanı Eğe açıklamasında ayrıca; “TÜİK’in sipariş usulü hazırladığı verilere göre dahi 20 yılın en yüksek enflasyonunu gördük.  TÜİK Yıllık enflasyonu yüzde 36,8 olarak açıkladı. İktidarın sebep olduğu yıkımı artık TÜİK bile perdeleyemiyor” ifadelerini kullandı.

Eğe, konuşmasının devamında da; “2021’in son saatlerini doğalgaz, elektrik ve akaryakıta gelen  zam haberleri ile kapatırken, yeni yılın ilk gününe de yeni zamlarla uyandık.  Bugünlerde de zamların devam ettiğini görüyoruz.

İktidardakiler, ülkede küçük veya büyük hangi problem varsa mutlaka başkalarını suçluyor. Soğan-patates zamlandığında soğancılar, fiyat artışları durmak bilmez hale gelince marketler suçlu oldu.

Her defasında daha garip bir lobi icat ediliyor. Hep başkaları suçlu, hep başkaları kabahatli! Gördüğünüz gibi bir tek iktidarın hiç suçu ve sorumluluğu yok. Kendileri gibi düşünmeyenler, en ufak bir itirazda bulunanlar, hakkını talep edenler ise hain ilan ediliyor.

Hükümetin görevinin insanların yaşam standartlarını yükseltmek, hayat pahalılığı için somut ve kalıcı çözümler uygulamak olmalıdır. Ancak anlaşılıyor ki Saadet Partisi’nin olmadığı bir iktidarda bunlar çözülmeyecek. Bizler bunları çözmeye de talibiz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here