Güzelmansur; “Herkes Kendi İç Hesaplaşmasını Yapmalı”

0
66

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Örgütü, 15 Temmuz’un 1. yıldönümü nedeniyle Antakya Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törene, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Eski Bakan Nihat Matkap ve il yöneticileri katıldı.

Çelenk sunma töreninde bir konuşma yapan CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, darbelerin, ülkelerin gelişimini gerileten, Demokrasilerin sekteye uğramasına sebep olan ülkeye ve Millete kasıt edilmiş acı olaylar olduğunu vurguladı.

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen “Darbe girişimi”nin de ülkemiz üzerinde derin izler bıraktığını, 249 vatandaşımızın da canına kast edildiğini hatırlatan Güzelmansur; “Bizler ülkemizin kurucu partisi olarak tarihimiz boyunca darbeler yüzünden en ağır bedeli ödedik. Ve daima darbelerin karşısında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. 15 Temmuz gecesi Ülkemiz tarihinin en azılı eli kanlı terör örgütü olan FETÖ terör örgütü amacına ulaşamamış aziz milletimiz demokrasiye sahip çıkarak bu darbe kalkışmasını püskürtmüştür. Tıpkı aziz Atatürk’ün de dediği gibi egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur.

Buradan bir kez daha hatırlatmak isterim ki 15 Temmuz sürecine nasıl gelindi Fethullahçı terör örgütü devlete nasıl oldu da bu kadar sızdı ve bu imkanlar nasıl oldu da verildi herkes ama istisnasız herkes kendi iç hesaplaşmasını yapmalı ve hatalarından ders çıkarmalıdır.

Hiçbir darbe ve hiçbir olay aziz milletimizin asırlardır bozulmayan birlik ve beraberliğini bozamaz, bozamayacaktır. Bilinmesi gereken bir şey varsa bizler darbelere karşı olduğumuz gibi ülkemizde ki tüm adaletsizliklere, hukuksuzluklara ve keyfi uygulamalara da karşıyız.

Unutulmasın ki darbenin siyasi ayağı çıkartılmadığı müddetçe darbecilerle mücadele başarıya ulaşamayacaktır. Darbenin siyasi ayağının derhal çıkartılıp zamanında Fethullaçı terör örgütü ile birlikte bulunanların yan yana görünen ve hareket edenlerin derhal yargılanması gerekmektedir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here