Güngör: “Normalleşme Adımımızı Atarken Ayağımızın Kaymasına İzin Vermeyelim”

0
26

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör: “Normalleşme Adımımızı Atarken Ayağımızın Kaymasına İzin Vermeyelim”

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, tüm dünyada ve ülkemizde görülen salgın nedeniyle alınan önlemlerin son dönemde normalleşme ve kontrollü hayat ilkesiyle gevşetilmeye başlanmasının ardından süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, salgın sürecinde kritik bir döneme girildiğini ifade ederek; “Normalleşme yönünde atılan adımların ve alınan kararların büyük bir titizlikle uygulanması gerekiyor. Salgın bitmiş değil, bu nedenle sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına ve kişisel temizliğe her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Kendimiz için, sevdiklerimiz ve ülkemiz için bunu başarabiliriz” şeklinde konuştu.

Kesinlikle tedbiri elden bırakmamamız gereken yeni bir döneme girdiğimizi önemle belirten Şube Başkanı Güngör; “Başta Amerika ve Avrupa’daki ülkelerin salgında yaşadığı zorluklar ve ölümler ortada. Çok şükür ülkemiz bugüne kadar eşi görülmemiş bu salgını daha az hasarla atlatma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Devletinden vatandaşına sağlık çalışanından tüm emekçilere kadar herkes ülkemizdeki bu olumlu tabloya büyük katkı verdi. Şimdi bu normalleşme ve kontrollü hayat sürecinde adımlarımızı atarken ayağımızın kaymasına asla izin vermemeliyiz. Tedbirlere sıkı sıkıya sarılmalı, gelecek güzel günleri hep birlikte inşa etmeliyiz” diye konuştu.

“Emekçiler Bir Ödülü Hak Etmiştir”

Bu zor sürecin bizlere bir kez daha işçinin, çalışanın emeğinin her şeyden kıymetli ve anlamlı olduğunu gösterdiğini kaydeden Şube Başkanı Güngör; “Tıpkı sağlık çalışanları gibi bu sürecin bir başka kahramanları da her şeye rağmen fabrikalarda alınteri akıtmaya devam eden emekçilerdir. Sağlık çalışanları nasıl ki insanımızın sağlığının güvencesi olduysa, emekçiler de ülkemiz ekonomisinin birer neferleri olmuştur. Bu zorlu ve meşakkatli süreçte üretim, emekçilerin göstermiş olduğu cesaretle devam etmiştir. Bu nedenle hayatını riske atan, bu yönde mücadele eden emekçiler bir ödülü hak etmişlerdir. İşverenlere bu beklentiye kulak vermeleri yönünde çağrıda bulunuyorum” dedi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here