Fırat; “Altın açılışı 260 TL’den Oldu!”

0
24

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat, haftalık piyasa değerlendirmesinde bulundu.

Altın fiyatlarında değişkenliğin devam ettiğini kaydeden Fırat; “Cuma günü piyasalar açısından oldukça önemli olan tarım dışı istihdam verisinin beklentilerden daha iyi gelmesi, ABD tahvillerine olan talebi artırırken, ons altının fiyatı sert bir şekilde geri çekilmişti. Gün içerisinde 1423 $ seviyelerini gören ons altın 1385 seviyelerine kadar geriledikten sonra, tepki alımlarıyla birlikte haftayı 1395 $ seviyelerinden kapattı.

Ons altında yeni haftada ticaret müzakereleri ve jeopolitik riskler fiyatlamalarda etkili olacak unsurlar olarak karşımıza çıkmaya devam edecek. Ons altın sabah saatlerinde 1400 $ seviyelerinde işlem görüyor. Dolar kurundaki yükselişe rağmen altının ons fiyatındaki düşüşün etkisiyle yüzde 0,6 değer kaybeden gram altın, haftayı 253 liradan tamamladı.

Gram altın, güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.20 itibarıyla önceki kapanışına göre yüzde 2,9 yükselişle 260 lira seviyesinde dengelendi. Altın açılışı 260 TL çeyrek altın ise 427 TL’den işlem görmektedir” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here