Ergin; “Kimseye Eyvallahımız Yok!”

0
65

sadullah ergin27Ak Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, İskenderun’a bağlı köylerde ziyaretlerde bulundu.

Ak Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, İskenderun’a bağlı Suçıkağı, Çınarlı, Orhangazi, Bitişik, Kavaklıoluk, Akarca köyleri ile Bekbele ve Denizciler beldesini ziyaret etti. Köylü kadınların Suçıkağı köyünde hazırladığı kahvaltıya katılan Sadullah Ergin, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ergin ayrıca, taziye ziyaretlerinde bulunduktan sonra Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan’ın ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe katıldı. Ergin daha sonra, İskenderun Sanayi Sitesi’nde Mobilyacılar Derneği Başkanı Abdulkadir Yardımcı, Madeni İşler Odası Başkanı Ahmet Çardaklı, Yapı İşleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz ve 2 No’lu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Remzi Çaylı ile üyelerin hazır bulunduğu sanayi aşevindeki toplantıya katıldı.

Ziyarete, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Ak Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, İlçe Başkanı İbrahim Yaran, belde belediye başkanları, belediye başkan aday adayları, Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

İskenderun’da bulunan taşocakları konusunda fikirlerini açıklayan Ergin; “Şartları yerine getiren taşocakları çalışır. Getirmeyenler ise kapanır” dedi.

Ak Parti’nin 11 yıldır yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele ettiğini dile getiren Ergin; “Yasaklarla mücadele, yoksullukla mücadele bunlarda gerekli şeyleri yaptık hamdolsun. Ak Parti 11 yıldır iş başında. Ak Parti bir kitle partisi artık. Bu parti içerisinde zaman-zaman yanlış yapan olursa Ak Parti bunu alır, kenara koyar, doğrularla yoluna devam eder. Şu anda Türkiye’de en çok belediye başkanı olan parti Ak Parti. Belediyelerle ilgili zaman-zaman şikayetler olur. Usulsüzlük, haksızlık vesaire… Bugüne kadar gelen şikâyetlerin incelenmesi için izin vermiştir hükümet. İncelensin, bir yanlışı varsa hesabını versin. Hiç kimse babamızın oğlu değil. Partilimiz de olsa, akrabamız da olsa, kardeşimiz de olsa yanlış yapanın elini keser ayırırız, doğrularla yolumuza devam ederiz. Kimseye eyvallahımız yok. Bu hizmet kervanı memleketin geleceğini belirleyecek bir kervan. Onun için bu yürüyüşü durdurmaya, engellemeye kimsenin hakkı yok” dedi.

Ergin, operasyonların asıl hedefinin Ak Parti‘yi seçime yaralı halde sokmak olduğunu söyledi. Ergin; “17 Aralık operasyonlarının asıl hedefi Ak Parti‘yi seçime yaralı bir şekilde sokmaktı. Bu yüzden operasyonları aylarca bekleterek seçimlere üç ay kala yaptılar. Bunu yapanlar 90 günde ne davanın açılacağını ne de açılsa bile davanın sonuçlanmayacağını ve sandığın önümüze geleceğini biliyorlardı. Planları buydu ve biz buna karşı çıktık” dedi.

Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergin, sanayi sitesindeki toplantının ardından İSSİAD Başkanı Recep Atakaş’ı ziyaret etti, daha sonra Çelik İş Sendikası’nın yemeğine katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here