Dörtyol’un 97. Kurtuluş Yıl Dönümü Törenlerle Coşkuyla Kutlandı

0
75

Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı. Kutlamalar milis kuvvetler tarafından hükümet konağının düşman işgalinden kurtarılması, ardından da anıt alanına çelenk sunularak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Protokolün halkın bayramını kutlamasının ardından Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy törende yaptığı konuşmada; “Milli mücadelenin ilk kurşununu sıkarak tarih sahnesinde yerini alan kahraman Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını büyük bir coşkuyla onurla kutluyoruz. 97 yıl önce yürekleri vatan sevgisiyle dolu gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tüm Dörtyol halkı kısıtlı imkân ve imkânsızlıklar içerisinde kanları, canları pahasına işgalci ve düşman kuvvetlerine karşı savaşarak onları bozguna uğratmışlar.

Bizler de Yüce Atatürk başta olmak üzere ecdadımızdan ve şehitlerimizden aldığımı bu kutlu emanete yiğit Dörtyol’un şehrül emini olarak aynı şuur, şevk, onur ve gururla koruyarak hak ettiği noktaya ulaştırmak için yılmadan çalışacağız. Milli ruhun şahlandığı şehrimizin 19 Aralık 1918’de düşmana karşı ilk kurşunu sıkan başta Kara Mehmet Çavuş, Kara Hasan Paşa gibi nice yiğitlerin torunlarının ve tüm hemşerilerimin 9 Ocak Kurtuluş Bayramı kutlu olsun” dedi.

Kuvayi Milliye Derneğinin halkoyunları gösterisini şiirlerin seslendirilmesi takip etti. Atatürk Ortaokulu Öğrencilerinin halk oyunu gösterisi büyük beğeni topladı. Mehteran takımının gösterisini 97. kurtuluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilerin ödül töreni takip etti. Anıt alanındaki kutlamalar tören geçişi ile sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here